Přinášíme Vám rozsáhlý rozhovor s asistentem trenéra a místopředsedou klubu Jirkou Gřesem!

28.08.2018

Pokračujeme v dalším díle rozhovorů! Tentokrát jsme pro Vás vyzpovídali asistenta trenéra a místopředsedu klubu v jedné osobě Jirku Gřese, který nám věnoval rozsáhlý rozhovor a my Vám přinášíme celé jeho znění! Jak se ohlíží Jirka za loňskou sezónou? Jak probíhala příprava na tu letošní? Co nám řekl o nových tvářích týmu a jaké jsou například cíle pro letošní sezónu? Tohle a ještě víc se dočtete v našem rozhovoru!

1. Jirko, jak se ohlížíš za uplynulou sezónou? Byla z tvého pohledu výsledkově a herně úspěšná?

S uplynulou sezónou jsem vcelku spokojen. Cílem bylo udržení extraligy a stabilizování týmu, což se povedlo. Jako bonus bylo, že jsme si v Kopřivnici po dlouhé době zahráli i kýžené play-off. V konečném součtu si myslím, že jsme měli být ještě o příčku výše, ale dvojutkání s Jičínem nám hrubě nevyšlo a někteří hráči chtěli podvědomě raději Frýdek než cestovat ještě jednou na Duklu, kde by se v případě výhry nad Jičínem jelo. K těm zápasům bohužel i tak přistupovali, především ti, kteří se rozhodli odejít a nepokračovat s námi ve společném snu. To mi jako bývalému hráči dost vadilo, protože já chtěl vyhrát každý zápas. Jinak samozřejmě panovala spokojenost. Co se týká herní stránky, tak kluci začali postupně nabalovat nové a nové herní věci, které se s příchodem Luby Veřmiřovského do tréninku vkládaly, myslím si, že i tohle se stalo tím novým impulsem, který byl po těch letech v Kopřivnici opravdu třeba.

2. Jak probíhala příprava na sezónu? S jakými soupeři jste se utkali v přípravě a jak hodnotíš vaše výkony?

Přípravu jsme letos pojali trošku odlišně od předchozího roku. Kluci, kteří na školách studují i věci, co se fyzické přípravy týče, po konzultaci s kondičními trenéry vedli tyto tréninky, připravovali si plán a podle toho sami makali. Myslíme si, že toto řešení nebylo vůbec špatné, protože jsme se zbavili takových těch otrávených, kyselých a podrážděných obličejů, kterých je v přípravě (a každý kdo sportoval mi to jistě potvrdí) opravdu hodně. Tím, že si to kluci chystali sami, tak je to i motivovalo a myslím si, že i více bavilo odmakat tyto věci na sto procent. Za sebe můžu říct, že to měli nachystané opravdu dobře. Co se týká přípravných zápasů, tak jsme jich odehráli celkem dost. Začali jsme zápasem s polským týmem Górnik Zabrze, kde nám ale chyběli 4 hráči základní sestavy, kteří se dostali na Akademické mistrovství světa v chorvatské Rijece. I kvůli absenci těchto hráčů jsme prohráli vcelku větším rozdílem. Další přípravné zápasy jsme odehráli v Brně a v Hranicích. Brno se nám podařilo hladce porazit, ale v Hranicích nám zápas moc nevyšel, takže jsme jen remizovali. Dále následoval velice dobře obsazený turnaj v Kopřivnici, kde se nám podařilo sehnat špičkový celek z Maďarska, Slovenska a Německa. Na tomto kvalitně obsazeném turnaji jsme získali třetí místo za remízu se čtvrtým celkem maďarské ligy, která je momentálně kvalitou a zázemím na úplně jiné úrovni. Tohoto výsledku si nesmírně vážím, protože jsme si dokázali, že při maximálním nasazení, bojovnosti a i trochu štěstí se dá hrát vyrovnaně i s takovýmto týmem jako je Balatonfüredi. Po remíze s těžkým maďarským soupeřem jsme porazili druhý tým slovenské ligy Topolčany o 7 branek a v posledním zápase turnaje jsme už nestačili na německý celek, se kterým jsme těsně prohráli. Na turnaji jsme stále nebyli v kompletní sestavě, takže by měl jít ještě vidět výkonnostní posun. Dále jsme zajížděli na turnaj do Litovle. Tento turnaj jsme vyhráli. Loňský extraligový tým Strakonice jsme porazili o 20 branek. Letošního nováčka extraligy Litovel o 8 branek a slovenského účastníka ŠKP Bratislavu o 6 branek. Na závěr přípravy nás ještě tento týden čeká odveta s Hranicemi, která se odehraje již tento čtvrtek v 17:45 na hale Emila Zátopka. Tímto zakončíme herní přípravu a od pondělí se už začneme pilně připravovat na Plzeň a vstup do nového ročníku, který bude pro nás nesmírně důležitý a samozřejmě plný očekávání.

3. Novými tvářemi klubu jsou Rosťa Brůna a Zdeněk Čadra. Jak se nové posily zapracovaly do týmu?

Před sezónou jsme ještě chtěli posílit některé posty a není tajemstvím, že jsme se poohlíželi po levorukém hráči, kterého se nám nakonec podařilo sehnat. Se Zdeňkem se už nějaký ten pátek znám. Nastupovali jsme proti sobě v extralize. Zdeněk projevil zájem u nás hrát a pak už byla jen formalita, abychom domluvili věci okolo. Myslím si, že perfektně zapadl do týmu a také do koncepce naší hry. Před sezónou nás překvapil svým rozhodnutím Dalibor Mynář, se kterým jsme počítali i nadále. Kvůli tomu jsme potřebovali najít alternativu ještě za něj. Toto místo jsme zaplnili zkušeným hráčem Rosťou Brůnou, který se vrací z Německa a bude bydlet kousek odtud. Chtěl si ještě zahrát v Česku a k nám to má kousek, takže se ozval a my jsme se domluvili. Bohužel se vrátil z Německa se zraněním, takže se do přípravy ještě moc nezapojil, ale je to zkušený hráč, který se do toho určitě po uzdravení rychle dostane.

4. S jakými ambicemi vstupujete do nové sezóny? Jaké jsou týmové cíle pro tento ročník?

Držíme se našeho plánu, takže letos je cíl jasný. Chceme do play-off! Vše navíc bude bonus.

5. Který tým extraligy je podle tebe favoritem a proč?

Za favorita číslo jedna považuji pro letošní sezónu jednoznačně Karvinou. Myslím si, že má momentálně nejlepší kádr v lize.


6. Chceš něco vzkázat fanouškům?

Divákům chceme slíbit, rychlou, dynamickou a pohlednou házenou. Také můžeme slíbit, že se na hřišti porveme o každý balón, protože očekáváme vyrovnanou soutěž, ve které může každý balón rozhodovat o konečném umístění. Budeme potřebovat vaší podporu, protože Vy jste náš motor, který nás žene kupředu a svým povzbuzováním nás nenechá vypustit na hřišti ani vteřinu zápasu. 

Jirko, děkuji ti mnohokrát za rozhovor a přeji tobě i týmu mnoho úspěchů v letošní sezóně.

Díky moc!