Přinášíme Vám rozhovor s novým trenérem staršího a mladšího dorostu Jiřím Kalužou!

05.09.2017

Začátek sezóny 2017/2018 je za dveřmi a letní příprava našich starších a mladších dorostenců míří do finiše. Vyzpovídali jsme pro Vás bývalého zkušeného hráče a nového trenéra dorostenců Jiřího Kalužu, který usedl na trenérskou židli po Janu Martínkovi. Jak nový lodivod vnímá přípravu, jak je spokojen s přístupem a dosavadními výkony svých svěřenců, či jaké jsou předsezónní cíle se dozvíte níže!

Jirko, máte za sebou několik týdnů přípravy, jejímž vrcholem bylo soustředění ve Velkých Karlovicích. Jak přípravu hodnotíš?

Musím říct, že jsem mile překvapený. Přípravu jsme absolvovali skoro v plném počtu hráčů a všichni makali na 100%. Na hráčích je vidět, že mají chuť a chcou se poprat o co nejlepší umístění v sezóně.

Jsi tedy spokojen s přístupem všech hráčů k letní přípravě?

Jsem velice spokojen. Kluci šlapou jako jeden tým. Mám z toho dobrý pocit. Oba celky jsme posílili o hráče z Nového Jičína.

Hned po příjezdu ze soustředění čekal na mladší a starší dorost domácí turnaj, jaké výsledky jste dosáhli a jak si spokojen s předvedenou hrou? Je potřeba ještě na něčem zapracovat nebo něco zlepšit?

Kluci to měli velmi náročné. Hned po soustředění, kde dostávali do těla, museli odehrát několik těžkých zápasů. V sobotu jsme začali turnajem staršího dorostu. Čekal jsem, že bude znát únava, ale naopak. Kluci zabrali a bylo vidět, že chtějí turnaj vyhrát což se nám nakonec podařilo, když jsme porazili všechny tři soupeře. S výsledkem jsem velice spokojený. Musíme akorát ještě zapracovat na obranné fázi. V neděli byl nařadě mladší dorost a tam už to bylo o něco horší. V týmu se představilo šest hráčů ze starších žáků. Kluci měli velkou snahu bojovat o co nejlepší umístění, ale je pravda, že se musí ještě hodně sehrát. Nakonec jsme porazili alespoň tým z Brna a obsadili jsme konečné čtvrté místo z pěti týmu. Doladíme nějaké herní věci a odstraníme individální chyby a myslím si, že to půjde.

Cítíš po angažování na střídačce staršího dorostu a mladšího dorostu velikou zodpovědnost a je to pro tebe zatím největší angažmá?

Cítím velkou zodpovědnost a beru to jako výzvu. Jako bývalý hráč Kopřivnice a srdcař chci samozřejmě hlavně vyhrávat. Chtěl bych dosáhnout co nejlepších výsledků. Zatím je to pro mě největší angažmá a nechci zklamat. Mám v týmu skvělé hráče, takže pevně věřím, že to půjde. Jdu do toho naplno a doufám, že na konci sezóny budeme všichni spokojeni.

Jaké ambice máš s dorostem a s jakým umístěním bys byl spokojený po sezoně?

U staršího dorostu bych se chtěl poprat o umístění do 5 - tého místa na které rozhodně máme a možná i výš. U mladšího dorostu do bude spíše o udržení nejvyšší soutěže. Pevně věřím, že se nám to vše podaří a budeme spokojeni.

První zápas sezony odehraje starší a mladší dorost na horké palubovce silného Nového Veselí, jaké vidíš šance na úspěšné vkročení do nové sezóny?

Popravdě to budou velmi těžké dva zápasy. Hráčům se snažím dostat do hlavy myšlenku, že házená je v první řadě musí bavit a hrát jí pro radost. Určitě nepojedeme do Veselí s pocitem, že stejně prohrajeme. Popereme se o co nejlepší výsledek a když bude i kousek toho štěstíčka tak i o nějaký ten bod. Dáme do toho všechno ať můžeme z Veselí odjíždět se vztyčenou hlavou a dobrým pocitem, že jsme pro úspěch udělali maximum.

Jirko, děkuji za rozhovor a přeju ti hodně úspěchů a pevných nervů v nové sezóně.

Děkuji...


Autor: Martin Petřek