Poslední duel základní části. Kopřivnice přivítá v derby rozjeté Zubří!

10.03.2022

Pouze jedno utkání zbývá kopřivnickým házenkářům odehrát do konce základní části!

To přijde na řadu v sobotu v podvečer, kdy Kopřivnice v tradičním čase od 18:00 hod přivítá v derby Zubří. Házenkáři KH ISMM Kopřivnice mají po středeční prohře Jičína na půdě Nového Veselí jistý postup do čtvrtfinále play-off. V něm výběr Aleše Chrastiny narazí na jeden z nejslavnějších českých házenkářských klubů Baník Karviná, který se stal vítězem základní části.

Valachům ze Zubří aktuálně patří třetí místo v tabulce se ztrátou dvou bodů na úřadujícího mistra a čerstvého vítěze Českého poháru z Plzně, kterého Zubřané porazili v sobotním šlágru na vlastní palubovce vysoko 33:22 a mají tak s Plzní lepší vzájemný zápas, což znamená jediné, poslední korunovaný mistr z Plzně má v ohrožení druhou příčku tabulky. Pokud by Zubří v posledním kole základní části zvítězilo na naší půdě a Talent nezíská doma alespoň bod proti lídrovi z Karviné, klesne právě na úkor Valachů na třetí pozici. Házenkáři Zubří, kteří za sebou táhnou sérii 6 výher v řadě, se tak budou snažit ze všech sil o to, aby směrem do play-off vykročili z druhého místa. Kopřivničtí házenkáři však rozhodně nedají svou kůži lacino a budou se snažit s podporou svých věrných fanoušků zastavit vítěznou šňůru Valachů.

Předzápasové ohlasy: 

Jakub Ježek, hráč KH ISMM Kopřivnice: Tuto sobotu uzavíráme základní část Extraligy. Kopřivnickou pevnost budeme bránit před nájezdem týmu Zubří. Valašský tým si letos vede nadmíru dobře, stále mají teoretickou šanci jít na 2. příčku v základní části před Talent. My jim to ale neusnadníme, byť místo v top 8 máme jisté. Celá extraliga ví, že se jim na naší hale nehraje snadno, naši fanoušci nás doma, ženou ke nadstandardní výkonům! Očekávám plný dům a bojovný výkon na obou stranách! Za Kopr!

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Díky středečnímu výsledku Veselí s Jičínem máme jistou účast v play-off, což kvitujeme. Každopádně hlavním cílem bude odehrát se Zubřím dobré utkání, na které se musíme dobře namotivovat, protože někdy to po té euforii bývá trošičku složitější, když z vás spadnou všechny ty nervy, ale na druhou stranu je to jedno z nejkvalitnějších družstev v naší soutěži, takže pro nás minimálně úplně suprovní příprava směrem k play-off. Budeme se snažit podat co nejlepší výkon a uhrát co nejlepší výsledek."

Nenechte si ujít poslední souboj základní části, který se bude bezesporu těšit skvělé divácké kulise a opět bude bez jakýkoliv omezení! Přijďte si užít sobotní večer na maximum! Těšíme se na Vás! 

JSME JEDEN TÝM!