Polanka Cup 2018

17.06.2018

Ve dnech 8. - 10.6. 2018 jsme absolvovali 24. ročník mezinárodního turnaje Polanka Cup 2018. Účastnilo se přes 800 hráčů. Za KH Kopřivnici jsme měli obsazení v kategoriích mladší a starší žáci.

V kategorii mladších žáků bylo celkem 20 družstev, rozděleno do 3 skupin. První družstva ve skupinách postoupili ze skupiny a čtvrtý nejlepší tým byl dohrán mezi druhými ve skupinách. Ostatní družstva hráli o umístění. Čas hry byl stanoven na 2 x 15 minut a to pro všechny týmy všech kategorií.

První utkání v pátek jsme sehráli proti týmu z Čadce na asfaltovém hřišti za deště. Mnoho gólů nepadlo, ale nelze nic vyčítat. Další soupeř již čekal po dešti na umělém povrchu. Urputný boj v prvním poločase o každý míč ukázal, že patříme mezi favority skupiny. Ve třetím utkání soupeř z Náchodu nedovedl čelit naší obraně a tak prostor dostali zcela všichni hráči. V sobotu následující lídr ve své soutěži z Brna ukázal, že spolupráce jedné spojky a pivota je dominující v jejich hře. Po celé utkání jsme dotahovali náskok, který jsme nedovedli smazat. Soupeř zaslouženě vyhrál. V utkání proti děvčatům z Poruby jsme sehráli velmi solidní kombinace. Zřetelná střelecká převaha všech hráčů byla znatelná. Ostravská děvčata za svůj výkon i tak zaslouží obdiv.

Po utkáních ve skupině jsme zústali na druhém místě, tedy nejprve jsme sehráli utkání s druhým ve skupině a to HC Zlín. Soupeře jsme znali z domácího turnaje a za vydatného deště na trávníku to byl vyrovnaný boj v prvním poločase. Následná šesti branková šňůra z naší strany rozhodla o vítězství. Další soupeř z Brna - Tatran Bohunice vykazoval ve večerních hodinách již v hale jiné kvality. Početná střídačka hráčů, zdvojené posty, výrazný herní projev zdobil tento tým. My jsme však na soupeře vlétli jako supi na svou kořist. Nenechali jsme brněnským centimetr volného prostoru. Utkání zdobila naše kompaktnost a obrovská touha po vítězství. Soupeře jsme přehrávali ve všech aspektech. Navíc oba naši brankáři Josef Příhoda a Filip Dej předvedli fantastické zákroky. Celá sportovní hala byla nakloněna našemu týmu a tak nezbývalo nic jiného než výhra.

Boj o finále vyvstal se soupeřem opět z SKKP Handball Brno. Opět povzbuzující celá hala hnala naše hráče vpřed. V prvním poločase jsme vedli o 4 góly. Útočná síla dvou rozdílových hráčů soupeře byla eliminována naší luxusní obranou pod taktovkou Filipa Forala a Davida Ošmery. V druhém poločase soupeř smazal náš náskok a hra se přelévala ze strany na stranu. Bohužel jsme v posledních dvou minutách nedokázali udržet koncentraci. Soupeř nás potrestal a zaslouženě vyhrál boj o finále. V posledním utkání proti tradičnímu domácímu celku se nám přestalo dařit. Šla poznat únava z předchozích vypjatých třech utkání. Oproti nejlepším celkům jsme totiž sehráli ještě dvě utkání navíc a síly došly. Soupeř z Polanky nás přehrával hlavně v útočné fázi a my jsme nedokázali najít účinnou zbraň. I přes báječné povzbuzování ze strany rodičů i přejícných fanoušků jsme se tímto utkáním rozloučili s turnajem čtvrtým místem. Všichni hráči dostali prostor ve hře a jejich nasazení až do finálových bojů bylo příkladné. Všichni hráči vstřelili alespoň jeden gól.

Turnaj byl poslední tečkou sezony, kdy jsme se důstojně rozloučili s tak pestrým sportem jako je házená.