Polanka Cup 2018

13.06.2018

Starší žáci se vydali na poslední akci v tomto soutěžním roce a to na tradiční turnaj Polanka Cup, kde jsme pravidelnými účastníky a mezi hráči je to vždy oblíbená akce k zakončení sezóny!

Již více než dvacet let se v druhém týdnu června rozroste Polanka nad Odrou
o několik stovek mladých účastníků této sportovní akce, kteří zde stráví
v předprázdninové a posezónní atmosféře několik dnů naplněných sportem a
zábavou. I letos turnaj probíhal od pátku do neděle na šesti hřištích,
třech travnatých, jednom asfaltovém, venkovním umělém povrhu, ve sportovní hale zakončen byl v neděli finálovými zápasy ve sportovní hale. 

Mezinárodní turnaj v Polance hodnotí trenér Jaromír Petřek!

Jaromír Petřek, trenér starších žáků: "Starší žáci se zúčastnili jako každoročně ve smyslu rozloučení s ročníkem 2017/18 turnaje POLANKA CUP 2018 v Polance nad Odrou. Mezinárodní turnaj byl velice silně obsazen. Hrálo se na venkovních hřištích (asfalt, umělá tráva) a také v hale. V naší skupině jsme postupně porazili Tatran Bohunice, Vsetín, Povážskou Bystrici, mladší dorostenky Sokola Karviná a remizovali s pozdějším vítězem celého turnaje s celkem ŠKP Bratislava. Umístili jsme se na druhém místě ve skupině, kde jsme neprohráli a kvůli nesmyslnému hracímu klíči museli kluci absolvovat ještě další dvě utkání o poslední postupové místo v souboji o medaile. Kluci to kousli a porazili Opavu a hlavně v těžkém a bojovném utkání družstvo Litovle. Všechna družstva postupující do semifinále neměly stejné podmínky. Nesmyslný klíč byl v tom, že soupeři o semifinále a finále měli v sobotu jedno utkání dopoledne a my jsme odehráli tři utkání. Jistě pochopíte, že nám síly docházely a v semifinále proti družstvu Frýdku-Místku, které jsme odehráli v 19,45 hod, jsme vydrželi jen poločas. Kluci bojovali statečně, ale ve druhém poločase je přestaly poslouchat nohy a došlo k častému a někdy nesmyslnému vyloučení z naší strany. Prohra kluky mrzela, měli toho opravdu dost, ale snaha byla málo na soupeře, který odpočíval celý den a my jsme hráli. Nesmyslný postupový klíč nás stál mnoho sil. A to jsme ve skupině připomínám neprohráli. V souboji o třetí místo v neděli nás po vyrovnaném prvním poločase přehrál Zlín. Hráči byli zklamaní, protože chtěli výše. Nedá se nic dělat, je to sport. Stále si myslím, že nám došly síly kvůli sobotnímu nesmyslnému postupovému klíči, který pořadatelé vymysleli. Kluci si užili hezkého počasí, zábavu, diskotéku, ohňostroj a navázali spoustu nových přátelství. Hráčům odcházejícím do dorostu je potřeba poděkovat za celou sezonu 2017/18. Hráči, kteří zůstávají v kategorii starších žáků si musí uvědomit, že chtít vyhrát jen nepomůže, že musím v přípravě a v tréninku udělat daleko víc než soupeř, abych byl úspěšný. Klukům přeji příjemné prázdniny a snad se potkáme v měsíci srpnu (pokud budu i nadále trénovat)."

Trenér: Jaromír Petřek

Vedoucí družstva: Tomáš Hrnčárek