Po porážce v Lovosicích vybojovali dorostenci bod s Brnem

12.04.2023

Utkání hodnotí trenér družstva a hráč Samuel Jurdanov

Na Lovosice jsme se připravovali důkladně, hráči ovšem stanovenou taktiku splnili pouze minimálně. Soupeř byl v prvním poločase hratelný a nebýt hloupých chyb a doslova tristního výkonu spojek, tak jsme si v klidu mohli vybudovat do přestávky náskok. Místo toho přišel za stavu 15:13 ve 25. minutě výpadek, který jsem nedokázali zvrátit a utkání tak skončilo ostudou. 

V utkání s Brnem jsme měli za cíl pokusit se o dva body. Nelze hráčům upřít snahu, ale opět spousta technických chyb v první půli nás stála vedení a klid do našich řad. Celé utkání bylo vyrovnané, v druhé půli se však soupeř odpoutal do vedení o tři branky. To jsme však dokázali zvrátit a v hektickém závěru pak udrželi remízu. Myslím si, že proti fyzicky a kádrově daleko lépe vybavenému Brnu je bod úspěchem. Další kolo zajíždíme do Frýdku-Místku, kde se hraje o veledůležité body. Pokud se nám nepodaří uspět, bude záchrana v nejvyšší soutěži už velmi složitá.

Samuel Jurdanov: V neděli dne 2.4. jsme zajížděli na horkou palubovku Lovosic. Po dlouhé cestě jsme do utkání vstoupili docela slušně, obrana poměrně fungovala, dokonce se nám po dlouhé době dařilo skórovat více i přes posty křídel. To platilo do 25. minuty, kdy přišel zlom utkání, a to devět branek soupeře v řadě. Tohle bylo doplněno naší nedůslednou střelbou a dynamikou především ze spojek. Po zbytek utkání jsme už pouze marně udržovali hrůzostrašné skóre ve prospěch soupeře o 14 branek. 

Do utkání s Brnem jsme vstupovali s vědomím, že zisk dvou bodů by nám výrazně pomohl v boji o udržení. Po nepovedeném utkání v Lovosicích jsme tak měli motivaci se ukázat v lepším světle. Tomu odpovídal start utkání. Se soupeřem jsme se celý zápas přetahovali o vedení. Dokázali jsme docela solidně bránit, udělali jsme pár zbytečných technických chyb v útoku a také neproměnili dost vyložených šancí. I přes to se nám nakonec podařilo z utkání vytěžit alespoň jeden bod, který se nám v konečném součtu bude určitě hodit. Teď je pro nás veledůležitý zápas s Frýdkem. 

Lovci Lovosice – KH ISMM Kopřivnice 35:21 (19:13)

Knesl, Rejlek – Jurdanov, Dvořák, Pitrun, Hladil 1, Geryk 4, Foral 1, Ošmera 4/2, Štěpán, Klos 2, Janík 6, Labounek 3, Lariš  

KH ISMM Kopřivnice – SKP Handball Brno 28:28 (14:14)

Knesl, Rejlek – Jurdanov 1, Hladil 2, Geryk 3, Foral 4, Lariš, Ošmera 9/1, Klos 3, Dvořák, Pitrun, Labounek 4, Janík 2, Štěpán