Po bezmála třech týdnech doma. Házenkáři KH ISMM Kopřivnice vyzvou v dalším extraligovém kole Lovosice!

29.11.2019

Po osmnácti dnech se do domovské haly kopřivnických házenkářů vrací extraligová házená! V sobotu tam kopřivničtí házenkáři vyzvou lovosické Lovce! Zápas mezi šestým a osmým celkem české elitní házenkářské soutěže odstartuje v 16 hodin! 

Dva zápasy za sebou dokázali lovosičtí házenkáři přetavit v plný bodový zisk! První krok se jim podařilo udělat proti Jičínu, potvrdit dobrou formu dokázali i v posledním kole proti Frýdku-Místku, který Lovci zničili poměrem 36:25. Nyní přijedou Severočeši bojovat o své třetí vítězství v řadě na palubovku kopřivnických házenkářů, kteří v posledním extraligovém kole zvládli i přes výraznou marodku derby v Hranicích a po vítězství 28:25 potvrdili svou příslušnost k lepší extraligové šestce.

Pro oba týmy se bude v sobotu jednat o důležitý zápas. Lovosice totiž svádí souboj o elitní osmičku. Tu zatím Lovci drží na osmém místě, ale se stejným bodovým ziskem jako mají deváté Hranice, které mají stejně jako sedmý Jičín v aktuální tabulce zápas k dobru. Desáté místo pak patří házenkářům Brna, kteří ztrácejí na dvojici dělící se o osmé místo (Lovosice, Hranice) rovné dva body. Kopřivnickým házenkářům naopak v tabulce patří skvělé šesté místo, které drží se ziskem 11 bodů. V případě sobotní výhry tak mají možnost utéct sedmému Jičínu na rozdíl čtyř bodů a upevnit tak své postavení v lepší extraligové šestce!

Předzápasové ohlasy

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "V tomto týdnu pro nás odstartoval extrémně náročný a nabitý program, kdy sérii čtyř zápasů zakončíme příští týden v neděli ve Frýdku-Místku. Zdravotní stav kádru není stále ideální. O víkendu jsme sice měli pauzu a zkoušeli se dát dohromady, ale pořád to není ono. Navíc s námi celou dobu netrénoval brankář Marek Žingor, který se potýkal se zdravotními problémy. Jsme si moc dobře vědomi toho, že nás v sobotu čeká velmi náročné utkání se silnými Lovosicemi, které se opírají o zkušené hráče, skvělého Motla a dravé mládí. Věřím, že pokud předvedeme maximálně bojovný a disciplinovaný výkon, máme šanci uspět."


Jan Hanus, křídlo KH ISMM Kopřivnice: "V sobotu nás čeká důležitý a bezesporu těžký zápas, ve kterém přivítáme na domácí palubovce Lovosice, které předvádí dobrou házenou a v posledních dvou kolech se nesou na vítězné vlně. Extraligová tabulka se dělí na dvě části a my máme velkou touhu upevnit své postavení v lepší šestce, i proto pro nás bude toto utkání velice důležité. Navíc na úvod sezóny jsme v Lovosicích ztratili, takže soupeři máme určitě co vracet. K zápasu budeme muset přistoupit s maximálním nasazením a bojovností a já věřím, že společně s našimi fantastickými fanoušky budeme po utkání slavit dva důležité body." 


Přijďte v sobotu podpořit kopřivnické házenkáře v souboji s Lovosicemi a pomozte v hale opět vytvořit atmosféru pravého pekla! Budeme váš potřebovat! 

Společně jsme silnější, jsme jeden tým!