Paráda! Starší dorostenci loupili v Karviné

20.02.2023

Cenný skalp si v uplynulém kole připsali starší dorostenci, kteří naplno bodovali na půdě karvinského Baníku. Utkání hodnotí trenér Honza Martínek a hráč Filip Foral

Jan Martínek, trenér staršího dorostu: "Na utkání jsme byli dobře připraveni a věděli jsme co můžeme od soupeře čekat. V prvním poločase jsme měli utkání pod kontrolou a vybudovali si až sedmibrankový náskok. I do druhé půle jsme vstoupili velmi dobře a navýšili naše vedení na osm branek. Místo toho, abychom soupeře v klidu přehráli, tak jsme se začali bát o vítězství. Tak jak v předchozích utkáních jsme první poločas zvládli výborně, ale druhá půle už byla hodně kostrbatá a zbytečně jsme soupeři dovolili pomýšlet na zvrat v utkání. V útočné fázi jsme postrádali pohyb a nedůsledná koncovka nás stála náš náskok. Obrana však fungovala na výbornou v čele s kvalitním výkonem brankáře. Chybí nám herní sebevědomí, víra v naše schopnosti a ve fázích kdy bychom měli soupeře tzv. dorazit si sami vlastními chybami zaděláváme na problémy. Konečně se nám to dnes však podařilo zlomit a dovést utkání do vítězného konce. V tomto utkání nás opět zdobila bojovnost, což je příslibem do budoucna. Za dva body z horké karvinské půdy kluci zaslouží pochvalu."

Filip Foral, hráč staršího dorostu: "V prvním poločase jsme začali dobrou obranou a kvalitním útokem, drželi jsme se taktických pokynů a všechno fungovalo, jak mělo. Hru jsme drželi podle svého řádu, lavička nás podporovala a hecovali jsme se po každé povedené akci jak v útoku, tak v obraně. V druhé půli jsme se nedrželi našeho plánu, ale nahecovanost do zápasu nás podržela, stejně tak, jako brankář Matěj Knesl. Čekaly nás důležité body na palubovce Karviné a dokázali jsme, že naše házená je stále kvalitní. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům a hráčům."

HCB Karviná - KH ISMM Kopřivnice 21:25

Knesl, Rejlek - Jurdanov, Pitrun, Hladil 3, Geryk, Foral 8/3, Lariš, Ošmera 6, Štihel, Stoklasa, Klos 3, Janík, Labounek 5, Štěpán.