Paráda! Kopřivnice doma přehrála Brno

28.02.2022

Můj dům, můj hrad! Kopřivnice zvládla důležitý zápas s Brnem a výrazně se přiblížila play-off!

Kopřivnice se chtěla rozloučit s nepříliš vydařeným únorem výhrou, utkání s Brnem slibovalo každopádně atraktivní podívanou. Hosté v týdnu podali solidní výkon proti Karviné a chtěli navázat na dva předchozí vítězné zápasy proti Novému Veselí a Lovosicím.

Duel v první polovině nabídl vyrovnanou partii. Ani jeden z celků si nevypracoval výraznější náskok, o krok navíc udělala Kopřivnice, která po první půli vedla 15:14. Své vedení domácí výrazně rozšířili po přestávce, když nasázeli čtyři góly bez odpovědi soupeře. Dvakrát pálil Jan Hanus, trefili se také Pavel Musálek a Zdeněk Čadra. Ačkoliv se Brno snažilo na nepříznivý vývoj odpovědět, k dotažení ztráty se už nedostalo.

Domácí si zkušeně pohlídali koncovku střetnutí, v níž se dvakrát trefil Domagoj Grizelj a gólově uzavřel atraktivní bitvu Jan Gřes. Kopřivnice vyhrála 29:24 a je sedmá, Brno zůstalo o příčku výše.

"Vyhráli jsme, máme body, takže se mi dnes zápas hodnotí příjemně," pousmál se úvodem kopřivnický lodivod. Aleš Chrastina. "Věděli jsme, že musíme proti Brnu hrát dobře v obraně, soupeř má nebezpečné spojky. To se nám podařilo, v brance výborně zachytal Ibrahim. Inkasovali jsme jen 24 branek, na což už se v dnešní házené moc vyhrát nedá," pochvaloval si domácí kouč. "Body nám hodně pomůžou i v boji o play-off, kterému jsme se hodně přiblížili," zakončil trenér KH ISMM Kopřivnice.

Kopřivnice - Brno 29:24 (15:14)

Nejvíce branek: Musálek 6/2, Čadra 5/1, Gřes 4, Hanus 4 - Kocich 5/3, Živanov 7/0, Flajsar 4/0. Rozhodčí: Halada, Kosmák. ŽK: Žvak.