Kopřivničtí házenkáři budou zajíždět na palubovku lídra soutěže a nejúspěšnějšího týmu posledních let!

31.01.2018

Po zimní přestávce se již o tomto víkendu rozeběhne házenkářská Extraliga, která má před sebou posledních devět kol základní části. Do klíčové fáze sezóny tak vstupují celky usilující o postup do divácky atraktivního play-off, určeného osmičce nejlepších týmů!


Kopřivnice, která zůstala v nejvyšší házenkářské soutěži jen díky administrativním změnám a rozšíření soutěže z deseti na dvanáct celků, se ukazuje v letošní sezoně ve velmi dobrém světle. Nový muž dirigující hru kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský vtiskl družstvu nový herní projev a na výsledcích to je znát. Se skvělým patnáctibodovým ziskem půjdou do zbylých devíti utkání základní části extraligového ročníku 2017/2018 házenkáři Kopřivnice, kteří už po vánočních svátcích poctivě ladili formu na pokračování nejvyšší soutěže, kterou v lednu přerušila reprezentační přestávka kvůli mistrovství Evropy v Chorvatsku.

Kopřivničtí házenkáři potvrdili v průběhu podzimu svůj velký vzestup po letech, kdy se utápěli jen v soubojích o záchranu. Házenkáři Kopřivnice s celkovým ziskem 15 bodů trávíli zimní přestávku na šestém místě tabulky, ale se stejným bodovým ziskem jako má Karviná (5.místo) a mistrovská Dukla (4.místo), což pro Kopřivnici nepochybně znamená velký impuls pro druhou část sezóny!

Kopřivničtí házenkáři absolvovali v zimní přestávce první přípravná utkání na turnaji v Litovli. Memoriál Františka Čikla Kopřivnice vyhrála, když porazila domácí tým 40:25 a slovenský celek ŠKP Bratislava 30:28. V průběhu minulého týdne pak Kopřivničtí doma uspěli proti Brnu (35:34) a Valachům ze Zubří (36:32).

Extraligový kolotoč, který si nyní dával skoro dvouměsíční pauzu, se pro Kopřivnici znovu roztočí již tuto neděli na půdě házenkářů plzeňského Talentu, kteří od roku 2014 do roku 2016 kralovali tuzemské házené. Jejich tříleté kralování uťala v uplynulé sezoně až Dukla Praha, která Západočechům ve finále nepovolila čtvrtý titul v řadě. Plzeň se díky svým výsledkům stala nejúspěšnějším týmem poslední doby a již v tomto roce měla znovu důvod k oslavám. Házenkáři Talentu Plzeň totiž vybojovali o uplynulém víkendu hned první trofej letošní sezóny. Po 20 letech se jim podařilo ovládnout Český pohár, když ve finále Final4 jasně deklasovali Karvinou 33:21.

Rok 2017 zakončili plzeňští házenkáři v pozici lídra extraligy. Vicemistrovský celek totiž v posledním loňském kole potvrdil roli favorita proti Novému Veselí a domácí výhra 26:22 pro výběr Michala Tonara znamenala posun do čela tabulky. Trojnásobný mistr z posledních čtyřech sezon využil zaváhání Valachů ze Zubří, kteří v posledním kole před zimní pauzou remizovali s našim družstvem. (30:30). Plzeň a Zubří mají po 13. kolech stejný bodový zisk, pro Plzeň však hovoří výrazně lepší skóre a také vzájemný zápas, který v listopadu vyhrála drtivě 33:23. 

Kopřivničtí házenkáři s plzeňským celkem letos již jedno střetnutí sehráli a to v rámci 3. kola. Kopřivničtí si tehdy na domácí palubovce vyšlápli na nejlepší tým posledních let a Plzeň porazili po výsledku 28:26.  Pro Západočechy to byla první porážka v aktuálním extraligovém ročníku. Na tento výtečný výkon z domácího prostředí se budou snažit kopřivničtí házenkáři navázat také v neděli v Plzni. Situace je však komplikovanější. Kopřivnici totiž trápí zranění některých hráčů, navíc ještě první dva zápasy nebude kvůli disciplinárnímu trestu k dispozici Dalibor Mynář. Do hry s největší pravděpodobností nezasáhne Honza Gřes, kterého trápila zraněná páteř a pořád není fit. Navíc se zranila také výrazná tvář týmu Patrik Fulnek, takže situace je pro Kopřivnici mnohem slozitější než před posledním vzájemným duelem v září.  Dá se tedy očekávat velice těžké utkání, do kterého ovšem naši kluci vloží jako vždy veškerou bojovnost, energii a udělají vše proto, aby v Plzni ukořistili cenné body!

Další extraligové utkání kalendářního roku 2018 čeká kopřivnické házenkáře na palubovce sympaticky se prezentujícího nováčka nejvyšší soutěže, kterým je celek HBC Strakonice 1921. Strakonice po pomalejším rozjezdu přivykli extraligové házené a svými výkony mnohé překvapili. Nový účastník extraligového pelotonu mimo jiné dokázal doma přehrát Brno či Frýdek-Místek, za zmínku jistě stojí i skvělý bod po domácí remíze s mistrovskou Duklou nebo nečekaná výhra na horké půdě v Novém Veselí.

První domácí zápas je pak na programu 17. února, kdy se Veřmiřovského soubor utká s Karvinou, která před sezonou výrazně posílila a čeká se od ní atak medailí. Kopřivnické házenkáře tak čeká na úvod velice těžké rozlosování!