Oslnivá jízda pokračuje! Kopřivničtí házenkáři deklasovali v plyšákovém derby Hranice!

24.02.2019

Kopřivničtí házenkáři válí. V jarní části ještě neprohráli a v sobotu si proti Hranicím (40:29) připsali už čtvrtou výhru v řadě. Kopřivničtí házenkáři mají díky tomu play-off už takřka jisté, v tabulce zůstávají s náskokem čtyř bodů čtvrtí. 

Karviná, Lovosice, Jičín, Hranice. Toť výčet posledních čtyř extraligových týmů, které si na Kopřivnici vylámali v posledních utkáních zuby. Naposledy házenkáři potvrdili skvělou jarní formu, když doma vyprovodili házenkáře Hranic s výpraskem 40:29.

Kopřivnice získala před utkáním nového sponzora a poprvé pod novým názvem KH ISMM Kopřivnice i s novým logem brala dva body za vítězství. Jako tradičně se mohli Kopřivničtí spolehnout na parádní atmosféru, kterou jim fanoušci v hale ZŠ Emila Zátopka připravili.

Fantastickou atmosféru ve své domovské hale, kterou před zápasem zaplavili po celé palubovce plyšáci, zažili v rámci 19. kola kopřivničtí házenkáři. Po výhře v Jičíně chtěli kopřivničtí házenkáři navázat na výtečné výsledky v jarní části sezóny, což se jim nakonec povedlo na výbornou. Lepší vstup do utkání zažili domácí, kteří se rychle ujali vedení. Kopřivnice si vytvořila od začátku hry solidní náskok a vývoj utkání kontrolovala. V závěrečných minutách prvního poločasu se však hostům podařil vývoj první půle zdramatizovat, když se dotáhli na dvoubrankový rozdíl. Do šaten se tak odcházelo za stavu 17:15 pro domácí. Ve druhém poločase se hra hodně přitvrdila, k vidění bylo plno zákroků na hraně nebo dokonce až za hranicí házenkářských pravidel, což se moc nelíbilo ani kopřivnickému trenérovi. Kopřivnice však zápas zvládla skvěle. Hranicím nejenže nedovolila vyrovnat, ale postupně si budovala náskok, který nakonec narostl až na rozdíl jedenácti gólů.

Nejvíce branek: Střelec 9/2, Fulnek 7, Čadra 5, Holbein 5, Bukovský 5 - Mičkal 8/2, Andrš 8, Magrla 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2. Vyloučení: 6:10. Diváci: 795.

Miroslav Bartoň, trenér TJ Cement Hranice: "Velká gratulace domácímu družstvu k dnešnímu vítězství. Naše současná situace je taková, že družstvo vydrží hrát třicet až čtyřicet minut. Potom už bohužel kondičně nestačí a to se projevilo i dneska. V prvním poločase byla vidět ještě vyrovnaná partie. Ve druhém poločase i díky incidentu, který jsem neviděl, jsme tahali už za kratší konec. Domácí dnes zaslouženě vyhráli."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Očekával jsem strašně těžký a tvrdý zápas, který byl nakonec ještě desetkrát tvrdší, těžký a nefér. Já jsem vyznavačem férové házené, která je pěkná pro diváky a na branky. Přiznám se, že dnes jsem byl rozhozen, protože jsem měl ve druhém poločase strach o naše hráče. Jsem šťastný, že se s tím kluci porvali a porazili hranického rivala. Myslím si, že jsme dnes viděli zajímavé derby před téměř plnou halou. Jsem strašně rád, že jsme uspořádali charitativní akci na podporu dětí, kdy se zapojilo neskutečné množství lidí. Nečekali jsme, že se zapojí až tolik lidí, což mě skoro rozbrečelo. Obrovský klobouk před fanoušky i před hráči. Máme důležité body a teď se musíme připravit na těžký zápas v Litovli."