Kopřivnici čeká první zápas nové extraligové sezony!

07.09.2017

Svou jízdu nejvyšší tuzemskou házenkářskou soutěží zahájí kopřivničtí házenkáři již tuto sobotu, kdy je hned na úvod extraligy čeká opravdu těžká šichta!

Kopřivničtí házenkáři totiž budou poprvé pod vedením nové trenérské dvojice Veřmiřovský - Gřes zajíždět do známé házenkářské bašty, kde je házená sportem číslo jedna. Do míst, kde je podpora zapálené a rozbouřené fanouškovské obce tak vysoká, že by ji mohl leckterý extraligový tým jen závidět. Svěřenci Lubomíra Veřmiřovského vstoupí do nového ročníku nejvyšší házenkářské soutěže utkáním na horké půdě ambiciózních házenkářů Nového Veselí, kde žádný duel nebývá jednoduchý. Poté je čeká série tří domácích duelů v řadě.


Pojďmě si nyní představit oba sobotní soupeře!


KH KOPŘIVNICE:

Celek KH Kopřivnice prošel před letošní sezonou velkými změnami. V kopřivnickém klubu začal intenzivně pracovat nově zvolený výbor, jehož členem je také nový muž dirigující hru kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský i jeho asistent Jiří Gřes mladší.

Bývalý zkušený hráč Lubomír Veřmiřovský má ve svém házenkářském portfoliu velice slušné házenkářské destinace. První zahraniční angažmá získal v Německu, kde strávil čtyři roky a později si pobyl dlouhých deset let v prosluněném Španělsku, které mu nejvíc přirostlo k srdci. Nový lodivod Kopřivnice započal svou dlouhouletou španělskou pouť ve sluncem zalitém městě Malaga, poté zažil perfektní angažmá v profesionálním klubu Naturhouse La Rioja (Logroňo), který je pravidelním účastníkem nejprestižnější klubové soutěže světa - EHF Champions League. Dále Veřmiřovského kroky směřovaly k pobřeží Atlantiku do historického Tecuro Pontevedra a také si zahrál za klub Cuenca Ciudad Encatada. Poslední zastávkou španělské mise byl jih v Andalusii (Palma del Rio). Lubomír Veřmiřovský se ve Španělsku naučil vnímat házenou z jiného úhlu pohledu a otevřely se mu tak nové obzory. Bývalý házenkář i po svém odchodu ze země házené zaslíbené dodnes komunikuje s trenérem Guadalajary Cesarem Montesem, který mu hodně pomohl. Světoběžník Lubomír Veřmiřovský po návratu ze zahraničí zachraňoval extraligu v Přerově, poté hájil barvy dresu jednoho z nejslavnějších českých házenkářských klubů Karviné, kde už začínal působit v roli hrajícího trenéra a v této roli také působil ve Velké Bystřici. Z kraje roku 2017 se však vrátil na místo, kde se kdysi házenou naučil hrát. K obnovené premiéře došlo v zápase v Litovli, kde Lubomír Veřmiřovský přetáhl kopřivnický dres přes hlavu poprvé po dlouhých dvaceti letech. Nyní Verřmiřovský definitivně vyměnil hráčský dres za trenérskou židli a povede kroky extraligové Kopřivnice letošní extraligovou sezónou.

Má vypracovanou odvážnou koncepci na čtyřleté období, na jehož konci by měl KH Kopřivnice hrát evropské poháry. "Celý program je pochopitelně závislý na tom, jestli se podaří sehnat sponzory a všechno bude klapat. V první sezoně je potřeba stabilizovat klub a splnit jasný cíl, což je udržení se v extralize. Druhý rok už chceme do play-off, ve třetí sezoně bychom se chtěli přiblížit bojům o medaile a čtvrtá by měla znamenat vrchol naší cesty. Pokud se všechno podaří, měla by se Kopřivnice po letech vrátit do pohárové Evropy," prozradil čtyřicetiletý kouč.

V letní přestávce došlo k posílení stávajícího kádru. Novým členy KH Kopřivnice je trio z prvoligové Nové Bystřice. Přišel brankář František Kuba, který vhodně doplní stávající dvojici Chalupa - Žingor. S Ondřejem Švébišem se počítá do obrany a na post pivota s dvoumetrovým Tomášem Mrázem. Z Hranic ještě přišel zkušený Filip Hardt.

V kopřivnickém dresu už nebude v letošní sezoně působit brankář Vít Pyško, který posílil Frýdek-Místek. Dominik Gelnar pak okusí zahraniční angažmá v Německu, Adam Martinát přerušil kariéru a úplně ji ukončil Jiří Lipový.

Kopřivničtí házenkáři mají za sebou dva přípravné turnaje, kde v obou případech dokázali atakovat medailové mety. První turnaj sehráli Veřmiřovského hoši v Rožnově pod Radhoštěm, kde proběhl v pořadí již 10. ročník Valašského poháru. Bilance z turnaje byla následujíci - dvě vítězství, jedna prohra a konečne druhé místo! Kopřivnice vstoupila do turnaje v pátek, kdy porazila po obratu a dramatické bitvě rivala z Frýdku-Místku, poté přišla tříbranková prohra s předním celek české nejvyšší soutěže ze Zubří a na závěr výhra nad kvalitním slovenským celkem Sporta Hlohovec.

O týden později čekal na extraligové házenkáře Kopřivnice další kvalitně obsazený turnaj, kterým tentokrát bylo tradiční domácí klání O pohár PS OS Kovo Tatra. Domácí celek skončil v této tradiční předsezoní generálce na druhém místě, když si připsal bod za remízu s Frýdkem-Místkem a vysokou výhru nad kombinovaným výběrem Junior Morava Talents. Předpokládaná prohra přišla akorát s polským celkem Zabrze, který se v našlápnuté polské Superlize pravidelně potkává s týmy, jako jsou Kielce nebo Wisla Plock, kde hrají hvěždy světové házené.

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ:

Až do minulého roku znali lidé mimo Vysočinu toto místo zejména díky tomu, že na zdejší chalupě pravidelně tráví svou dovolenou prezident Miloš Zeman. Od minulého roku je však Nové Veselí - městys na Žďársku, v němž žije necelých třináct set obyvatel - důležitým bodem i na mapě sportovní. Házenkáři místní TJ Sokol totiž v minulém roce zažili postup mezi házenkářskou republikovou elitu, kde si vedli si skutečně výborně! Pouze samé superlativy přinesla loňská sezóna házenkářskému oddílu v Novém Veselí. Muži se bez větších problémů zachránili při premiérové sezoně v extralize a vybojovali klid zaručující deváté místo, ale v nové sezoně se chce Sokol Nové Veselí dostat výš než do bojů o udržení.

Předsezónním cílem úspěšné party, kterou stmelil postup do nejvyšší házenkářské soutěže, je totiž v letošní sezóně postoupit do divácky atraktivního play-off a bojovat s českou elitou.

Právě ona úspěšná parta prý nedovolila klíčovým osobnostem celku Jakubu Štěrbovi, Nikolu Sekulićovi, Vítu Schamsovi a Davidu Melicharovi opustit tým. A to i přesto, že všichni jmenovaní dostali zajímavé a finančně mnohem lukrativnější nabídky z extraligy či dokonce ze zahraničí.

Příchody: Marko Živojinovič (RKŠamot 65 / Srbsko), Martin Přibyl, Matouš Valoušek, Michal Studený, Vojtěch Krčál, Ondřej Skalický (všichni přesunuti ze staršího dorostu)

Odchody: Tomáš Nejdl (Strakonice, konec hostování), Jiří Kalík (Lovosice, konec hostování), Anur Burnazovič (Malacky/Slovensko), Jakub Suchánek (přerušení kariéry ze studijních důvodů)

K největším oporám sobotního soupeře kopřivnických házenkářů patří dobře známá mladá dvoumetrová spojka David Melichar (ročník 1995), který se stal v loňské extraligové premiéře nejlepším střelcem Nového Veselí a připsal si na své konto 123 vstřelených branek. David Melichar nezaostával za svými výkony ani v letošní přípravě, kde měl lví podíl na druhém místě Nového Veselí na exkluzivně obsazeném Memoriálu dr. Smékala, kde loňský extraligový nováček vyslal své české konkurenci jasný vzkaz, že je před začátkem dalšího ročníku výborně připravený na boj o místenku v play-off. Kdo se na turnaji vedle domácích házenkářů představíl? Maďarský tým Grundfos Tatabánya, který v minulém ročníku došel až do čtvrtfinále Poháru EHF. Dále slovinský Gorenje Velenje, účastník mezinárodní SEHA ligy, jenže se letos chystá na prestižní Ligu mistrů. Do kvarteta pak složení účastníků doplníl polský Piotrków Trybunalski. Davidu Melicharovi v loňské sezoně zdatně sekundovala další střelecká jistota týmu - spojka Jiří Dolejší, který si na své bohaté střelecké konto připsal 116 úspěšných tref. Na soupisce pak najdeme i několik legionářů (Živojinovič, Džolić, Sekulić). Prvně jmenovaný Živojinovič je bývalým srbským juniorským reprezentantem a stal se měsíc před začátkem extraligy novou zvučnou posilu týmu. Trenérem celku je Pavel Hladík.

Zde si můžete přečíst předzápasový ohlas trenéra KH Kopřivnice Lubomíra Veřmiřovského!

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Házenkáři Nového Veselí měli v loňské premiéře pomalejší rozjezd, ale to už tak u nováčků bývá. V průběhu sezony však začali porážet i týmy ze špice tabulky a jednoznačně tak předvedli své výborné kvality. Vzpomeňme třeba na zápas s pražskou Duklou, která se nakonec stala mistrem extraligy. Novému Veselí sice odešla čtveřice hráčů, která byla důležitá, ale Pavel Hladík vše dokázal doplnit kvalitními odchovanci ze staršího dorostu. A právě hlavní devizou novoveselkého týmu je kvalitní práce s vlastními odchovanci, o ktéré se může klub do budoucna opřít. Novou tváří se navíc stal bývalý srbský juniorský reprezentant Živojinovič, který Veselí posílí na pravé spojce. V Novém Veselí čekáme těžký zápas, k němuž přistoupíme s velkou pokorou. Chtěli bychom tento zápas vítězně zvládnout a vytvořit si tak skvělou pozvánku na domácí zápas se Zubřím, ale bude to velice těžké. Každopádně uděláme vše proto, abychom ve Veselí uspěli."

Z výše uvedeného vyplývá, že nás v sobotu čeká velice těžký protivník, pokud máte tu možnost, přijedtě se za námi do Nového Veselí podívat a povzbudit nás! Od pěti budeme vaše bubny a hlasivky moc potřebovat! Při velice těžkém duelu budeme potřebovat osmého hráče na hřišti a tím jste vy fanoušci se svou bouřlivou podporou!

Utkání můžete rovněž sledovat prostřednictvím onlajnů nebo TVcom. Buďte při prvním utkání ve Veselí s námi, držte nám palce! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!