Novým sponzorem našeho klubu se stala společnost Burning Technology a.s.

05.10.2021

V průběhu září se stala novým sponzorem našeho klubu společnost AmbiFire by Burning Technology a.s. Pojďme si ji představit blíž.

Společnost byla založena v roce 2017. Sídlo má v Olomouci, provozovnu v Šenově u Nového Jičína. Náplní její činnosti je vlastní vývoj, konstrukce, výroba a prodej krbových kamen a krbových vložek pod obchodní značkou AmbiFire. Z malého start-upu se podařilo vytvořit renomovanou strojírenskou společnost, která se stala synonymem pro kvalitní, inovativní a uživatelsky přátelská krbová kamna a vložky. Společnost je silně proexportní, český trh je pro ni zatím marginální. I touto cestou bychom to chtěli změnit a v ČR prodávat více. Produkty jsou distribuovány zejména na zahraniční trhy, jako jsou země EU, Norsko a Austrálie.Společnost je aktuálně malou firmou, ale ve fázi značného růstu.

Firemní oddělení:

 • Vývojové, zahrnující vývoj a konstrukci
 • Výrobní, zahrnující výrobu, sklad a nákup
 • Obchodní, zahrnující obchodní aktivity v ČR a zejména v zahraničí
 • Marketingové, podporující zejména obchodní oddělení

Společnost vyrábí krbová kamna, krbové vložky a krbové vložky s obklady z kalcium-silikátových panelů pod zn. AmbiFire. U kamen máme 9 produktových řad. Jako stěžejní vybíráme:

TAURUS - monumentální velká kamna hranolového tvaru s podstavcem na dříví či doplňky. Mají čistý a jednoduchý design, velký výkon a hodí se do objektů s velkou podlahovou plochou a kubaturou. Do těchto kamen přiložíte i 80cm polenem!

MUSCA - elegantní kamna na otočné noze, se kterou lze otáčet o 360°. Ideální pro umístění ve středové části místnosti.

U krbových vložek nabízí produkt pod obchodním názvem MASTER, a to ve verzi čelní, levostranná a pravostranná. Vedle toho může nabídnout subtilní krbovou vložku, obestavěnou materiálem z kalcium-silikátu (panely). Krbové vložky vynikají velkým pohledovým sklem, variantností (čelní, levostranné, pravostranné) a designovým topeništěm z robustních žárobetonových tvarovek.

Důležitou součástí výroby je tzv. OEM produkce. Vyrábí pro světové výrobce krbů a krbových kamen, kteří je pak prodávají pod svou vlastní značkou. Využívá české i světové dodavatele komponentů. Krbová kamna a vložky značky AmbiFire splňují ekologickou normu pro množství spalin:

 • ECO DESIGN (EU)
 • BImSchV - Stufe 2 (Německo)
 • ČSN EN 13240 (ČR pro krbová kamna)
 • ČSN EN 13229 (ČR pro krbové vložky)
 • DIN + (Německo)
 • Flamme Verte (doporučení pro francouzský trh)

Vývojové aktivity a testování řeší a konzultují s odbornými pracovníky VŠB-TU Ostrava, nejčastěji pak s podřízeným pracovištěm Výzkumné energetické centrum (VEC), kde rovněž probíhají uvedené certifikace krbových kamen a vložek.Společnost umí poradit v oblasti výběru a instalace kamen či vložek. Produkty má skladem a zasílá po celé ČR zdarma. Krbová kamna AmbiFire mají, kromě jiného, tyto přednosti:

 • 5letá limitovaná záruka na prohoření topeniště
 • Inovativní prvky ovládání, např. samouzavírací systém dveří, jednopáčkové ovládání primárního, sekundárního a terciálního vzduchu apod.
 • Originální design, který výrobky odlišuje od konkurence
 • Kvalitní zpracování materiálu, zejména nadstandardní tloušťka

V provozovně v Šenově u Nového Jičína se chystá nový showroom a stejně tak v Praze, kde se otevře v roce 2022 nové obchodní zastoupení. Kamna a vložky jsou k vidění na webu https://www.ambi-fire.com, včetně 3D modelů. Krbová kamna a vložky si pak můžete objednat na e-shopu www.ambishop.cz.

Na závěr rada: pokud si chcete ušetřit starosti, nekupujte si levná a materiálově ošizená kamna z hobby marketů. Investujte raději větší peníze do kvality a nebudete muset po 3 sezonách vybírat nová.Společnost BURNING TECHNOLOGY a.s. přeje kopřivnickým házenkářům splněný sen v podobě medaile v Extralize a opětovnou účast v evropských pohárech!

Ing. Radek Pilch, PhD. - výkonný ředitel