Nejtěsnější možná prohra v Jičíně

04.03.2021

Velké drama se odehrálo ve středečním utkání v Jičíně, kde kopřivničtí házenkáři padli pouze o jediný gól.

V dohrávce 7. kola házenkářské STRABAG Rail Extraligy zajížděli kopřivničtí házenkáři na nevyzpytatelnou půdu Jičína. První poločas utkání byl velmi vyrovnaný. Ve 24. minutě se ale iniciativy chopili domácí hráči, kteří si postupně vybudovali až čtyřbrankový náskok. Ten se Kopřivnici podařilo snížit, ale ne úplně vymazat. Po konci první půle utkání tak měl k výhře blíže Jičín, který do šaten odcházel s tříbrankovým náskokem. Ve druhém poločase mohli diváci u přenosu TVcom sledovat dramatickou přestřelku, kdy se kopřivnickým házenkářům podařilo skóre vyrovnat. V samotném závěru zápasu byli šťastnější Jičínští, kteří si nejtěsnější možnou výhrou pojistili účast v play-off.

"Dnes to byl bojovný zápas, dle mého názoru pěkná házená. My jsme věděli, že pokud se udržíme na dostřel do 50. minuty, tak poté se může skóre utkání otočit. Bohužel jsme dnes neproměnili vyložené šance, párkrát se balón odrazil domácím a myslím si, že právě tyto maličkosti rozhodly. Každopádně si myslím, že náš výkon stoupá, jde nahoru a pevně věřím, že to v dalším zápase potvrdíme," hodnotil utkání za tábor Kopřivnice Jiří Gřes.

Trenéra Lubomíra Veřmiřovského těsná porážka mrzela, na druhou stranu byl ale s výkonem svých svěřenců spokojen. "Ve finále rozhodla jedna střela, jinak jsme sahali minimálně po bodu," pokrčil Lubomír Veřmiřovský rameny. "To se ovšem stává. Kluci jinak odehráli koncentrovaný zápas, perfektně bojovali. Musím před nimi smeknout, prezentovali jsme se podobným výkonem jako na začátku sezony nebo v zápase se Zubřím. Když to přeneseme do dalších zápasů, body urveme," pokračoval kopřivnický stratég.
"Jak říkám, je škoda, že nemáme body, ale s výkonem hráčů jsem spokojen," doplnil ještě Lubomír Veřmiřovský. Kopřivnici další zápas čeká v sobotu, kdy doma přivítá předposlední Nové Veselí.

Jičínský trenér Aleš Babák litoval drobných nedostatků, kterými si domácí utkání zdramatizovali. "Potvrdilo se naše očekávání, že utkání s Kopřivnicí o postup do play-off bude velice těžké. Myslím si, že na herním projevu obou celků se projevila skutečnost významu toho utkání. Udělali jsme spoustu chyb, byly tam pasáže, kdy jsme si mohli vytvořit zajímavější náskok, ale potrestaly nás zbytečné technické chyby. Určitě jsme rádi za vítězství, protože jsme po většinu času utkání byli ve vedení o 3, chvíli dokonce o 4 branky. Jsem rád, že jsme byli o ten gól v samotném závěru lepší a zvítězili jsme," oddechl si Babák.

HBC Ronal Jičín - KH ISMM Kopřivnice 28:27 (13:10)
Nejvíce branek: Šulc 7/2, Dolejší 6, Krahulec 6 - Petřík 7/7, Brito Benítez 6, Gřes 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 7/7. Vyloučení: 3:5. ČK: Kubík - Hardt.