Mladší dorostenci ze Zlína body nevezou

12.11.2018

Mladší dorostenci zajížděli o uplynulém víkendu na palubovku Zlína, kde bohužel přerušili šňůru vítězných zápasů. Utkání hodnotí trenér Jirka Lípový.

HC Zlín - KH Kopřivnice 29:27 (14:15)

Jiří Lípový, trenér mladšího dorostu: "Do Zlína jsme přijeli s touhou se porvat o vítězství a kluci k tomu také tak přistoupili. Od začátku zápasu se vedení neustále přelévalo ze strany na stranu. V prvním poločase mě mrzí pasáž, když jsme vedli 9:12 a měli přesilovku. Tu jsme ovšem prohráli 0:2 a nechali Zlín zase se zvednout. I přes to jsme první půli o branku vyhráli. V druhém poločase se obraz hry nezměnil, avšak v určitých chvílích jsme domácí nechali zbytečně odskočit na tři branky a museli vynaložit velké úsilí na vyrovnání. To se nám tři minuty před koncem povedlo, ale místo aby to kluky nakoplo a dotáhli zápas do vítězného konce jsme se v útoku trápili a nehráli náš systém, který umíme. Hrál každý sám a to je z našeho pohledu špatně. V utkání se projevilo to, že pokud kluci nevedou a prohrávají byť o dvě branky, jdou s hlavami strašně dolů a to je obrovská škoda. Chybí tam větší radost ze hry a někdy i troška víc bojovnosti. Ale jsme na počátku nové cesty a dřív nebo později si to všechno sedne. O tom jsem přesvědčen. Musí však všichni chtít a nemít hlavy dole. Ještě dodatek ke starším žákům, kteří s námi byli a dostali výrazný prostor ve hře. Jsem s jejich nasazením spokojen i když hráli proti 2-3 roky starším klukům a předvedli našim dorostům, že někdy i velká bojovnost stačí k tomu, aby se dařilo."

Sestava a branky: Podolský, Feix - Benýšek 6, Hývnar 6, Palacký 4, Heger 2, Kocián 2, Ošmera 2, Foret 2, Hrnčárek 2, Škarka 1, Macke, Šťastný