Mladší dorostenci v okleštěné sestavě statečně bojovali, s Duklou ale nakonec prohráli

09.05.2023

V předposledním kole podlehli mladší dorostenci Dukle, za výkon se však rozhodně stydět nemusí. Utkání hodnotí trenérka Alžběta Štěpánová a hráč Jiří Ožana.


TJ Dukla Praha - KH ISMM Kopřivnice 29:26


Alžběta Štěpánová: V sobotu jsme se vydali v sestavě osmi hráčů do Prahy na zápas proti Dukle. Po cestě se kluci dospali a do utkání vstoupili jako jeden muž. Do 27. minuty se nám dařilo držet krok se soupeřem, pak přišla slabá chvilka pro gólmana a do šatny jsme odcházeli se čtyřgólovým mankem. To kluky nezlomilo, právě naopak. Matouše kluci povzbudili a do druhé půle šli opět naplno. Bohužel se začaly objevovat technické chyby v podobě krásných přihrávek soupeři do ruky a nestíhali se vracet zpět. Během deseti minut nám Dukla utekla o sedm branek. Ve dvanácté minutě hry jakoby kluci rezignovali, přestali tlačit na pilu a to byl začátek zvratu v utkání. Brankář si začal věřit a bylo to hned znát na výkonu, hráči se nenechali zahanbit a góly opět začali padat i do protivníkovy branky. Po závěrečném hvizdu byl rozdíl pouze tří branek. Kluky musím pochválit za přístup k utkání jak herně, tak i lidsky. Po celou dobu se povzbuzovali a nesklopili hlavu, když už to vypadalo beznadějně. Tuto sobotu nás čeká poslední zápas sezóny, kdy doma přivítáme Plzeň.

Jiří Ožana: Sobotní zápas s TJ Dukla Praha nám dal opravdu zabrat. Prohrát o 3 branky, to sice zamrzí, ale na to, že nás bylo jen pár, to nebylo vůbec špatné. Gól jsem sice nedal, ale nemyslím si, že jsem hrál špatně. Měli jsme zbytečně mnoho ztracených balónů, které by nám zaručily výhru. Našemu brankáři Matoušovi Rejlkovi se trochu nedařilo v prvním poločase, ale ve zbytku zápasu nás krásně podržel v zadu a umožnil nám se dostat k výsledku, kterého jsme dosáhli.