Mladší dorost podlehl v derby Frýdku-Místku

19.04.2023

O minulém víkendu mladší dorostenci padli na půdě Frýdku-Místku. Utkání hodnotí trenérka Alžběta Štěpánová a hráč Vít Stoklasa

Alžběta Štěpánová: V neděli odehráli mladší dorostenci derby s Frýdkem-Místkem, kde bohužel nechali důležité dva body. Ještě v šatně byli kluci pozitivně naladění a vyhecovaní k výhře, ale tam to bohužel i zůstalo. Krok se soupeřem jsme drželi pouze do deváté minuty a pak šla hra z kopce. Spousta chyb v nepřesné střelbě a technické chyby nás čím dále více táhly ke dnu. Sice posledních pět minut prvního poločasu jsme dali pět gólů, ale bohužel i tak jsme šli do kabiny se sedmigolovým mankem. Druhý poločas se nesl v duchu prvního, psychicky se už kluci těžko zvedali. Obrana i útok byly diametrálně odlišné od předchozích zápasů, jakoby to ani nebyli ti hráči, které celou sezónu zápas od zápasu připravujeme. Do šatny jsme tedy odešli s potupnou prohrou 33:22.

Vít Stoklasa: Utkání bych zhodnotil tak, že do zápasu jsme vstoupili s tím, že chceme vyhrát. Tak jsme to alespoň měli v plánu. Hned na začátku zápasu bylo skóre vyrovnané a čekalo se na první chyby. Poté jsme neproměnili 3 útoky po sobě a soupeř z toho vytěžil 3 rychle protiútoky. Při snaze nás i Frýdku hrát rychle se v obraně stalo, že jsme zaspali a dostali dvakrát dvouminutový trest, což znamená, že jsme hráli v oslabení, to nám také moc nepomohlo. Ke konci prvního poločasu jsme soupeře začali alespoň trochu dohánět a v poločase jsme šli do šatny za stavu 21:14. Do druhé půle zápasu jsme nastoupili s tím, že to otočíme. Po tom, co nám hned z úvodu druhé půle nasázel protihráč 5 gólů zatím co my ani jeden, šla morálka týmu rychle dolů. Nakonec se nám nepovedlo zápas otočit a prohráli jsme s Frýdkem 33:22. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.