Mistrovská Dukla oplatila Kopřivnici podzimní porážku

26.02.2018

Kopřivničtí házenkáři padli na palubovce pražské Dukly a v sobotu přivítají netradičně již od 16 hodin v atraktivním souboji druhé Lovosice.

První poločas zápasu na Dukle byl velice vyrovnaný, přesto nejtěsnější náskok drželi zejména domácí. Pokaždé, když ale mohli odskočit do výraznějšího rozdílu, přišla technická chyba nebo neproměnění. Na začátku druhého poločasu už se to Dukle ale podařilo a bylo z toho vedení 20:15 ve 41. minutě, Kopřivnice se ještě dokázala přiblížit na dvě branky, ale závěr už si Dukla pohlídala rozdíl opět navýšila. 

Nejvíce branek: Sviták 8, Jeníček 7, Blecha a Syřínek 4 - Petřík a Fulnek 4, Střelec a Mynář 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Vyloučení: 4:8. Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/1. Diváci: 155.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Byla to dynamická házená nahoru dolů, oba týmy svého soupeře znaly. Nám celkem vycházela obrana 0:6, kdežto na obranu 1:5, kterou jsme zkusili, nás Dukla přehrávala. Na obou stranách výborně zachytali brankáři, jak náš Marek Žingor, tak na druhé straně Tomáš Petržala. Po našich chybách jsme hráli často v oslabení a na konci nám již možná došly síly. Jinak Dukla byla rychlejší a asi to odpovídá tomu, že častěji a profesionálněji trénuje, kdežto my to děláme po práci."

Jiří Kotrč, asistent trenéra Dukly Praha: "V dnešním zápase fungovala zejména obranná fáze, z které jsme mohli chodit do první a druhé vlny, ale bohužel se nám v prvním poločase nedařilo proměňovat vyložené šance a bylo příliš mnoho ztrát po našich chybách a přihrávkách. Ve druhém poločase se nám podařilo získat pětibrankový náskok, který se nám nepodařilo navýšit kvůli dalším technickým chybám. V závěru utkání jsme již bezpečně pohlídali vítězství."

Kopřivnické házenkáře nyní čeká náročný domácí duel s lovosickými Lovci, kteří aktuálně ztrácí pouhé dva body na pozici extraligového lídra.

"Mají výbornou formu a vynikající mančaft v čele s perfektním gólmanem, takže to bude nesmírně těžké. Ale potřebujeme bodovat a byli bychom rádi, kdyby nás přišli diváci podpořit v co největším počtu. Rádi bychom je pozvali jak na utkání, tak na večerní ples," konstatoval tento týden kopřivnický lodivod Lubomír Veřmiřovský.

Ideální sobotní scénář zní: Porazit Lovosice a hurá na ples! 

Klub házené Kopřivnice totiž pořádá tuto sobotu 3. března od 20 hodin Házenkářský ples, který se uskuteční v Katolickém domě v Kopřivnici. Čeká Vás ta nejlepší zábava - pestrý a zajímavý program, k tomu divoký tanec, zpěv, bohatá tombola, chutné jídlo a pití a spoustu známých tváří! Vstupenky v hodnotě 200 Kč jsou již nyní v prodeji na sekretariátu KH Kopřivnice (Sportovní 741, Kopřivnice). K prodeji budou rovněž na místě konání v den plesu a to od 20.00 hodin. Ti z Vás, kteří si s předstihem zakoupí lístek na našem sekretariátu, obdrží los do bohaté tomboly zdarma! K poslechu a tanci zahraje rocková skupina Menuet. Neváhejte a přijďte se společně s házenkáři pobavit na ples, který vás určitě nadchne! Jste srdečně zváni!