Loupež pod Špilberkem! Kopřivničtí házenkáři si vyšlápli na Brno!

13.10.2019

Extraligoví házenkáři KH ISMM Kopřivnice vybojovali na hřišti Brna cenné vítězství a zůstávají již třetím kolem neporaženým týmem! 

SKKP Handball Brno - KH ISMM Kopřivnice 22:28 (8:10)  

Do utkání vstoupili lépe kopřivničtí házenkáři, kteří šli hned ze začátku do dvou gólového trháku a v desáté minutě vedli dokonce o tři branky. Brno korigovalo náskok Kopřivnice zásluhou několika povedených zákroků domácího Fabiána. Kénik ještě zabral a snížil skóre na rozdíl jediné branky. Kopřivnice ale vstřelila dvě branky v rychlém sledu a ke konci poločasu snižoval Vít Kučera ze sedmimetrového hodu. Do šaten tak hráči šli za stavu 8:10. Druhá půle vyhecovaného zápasu začala velmi vyrovnaně. Diváci byli svědky velké bitvy, ve které padaly branky na obou stranách, Kopřivnice si ale stále držela vedení o dvě branky. Ve 46. minutě odskočila Kopřivnice na rozdíl pěti branek. Kopřivničtí házenkáři už si závěr utkání pohlídali a zvítězili 28:22.

Nejlepší střelci: Kučera 8, Václav 3, Horut 3 - Victor 11, Hanus 6, Fulnek 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/3. Diváci: 503. Vyloučení: 10:8.

Ivo Vávra, trenér SKKP Handball Brno: "Gratuluji soupeři. Utkání nechci hodnotit. Kopřivnice bojovala na 100%. Mají rozdílové hráče. Za mě ustrašený zápas v útoku. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál."

Lubomír Veřmirovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Brno má velmi dobře postavený tým, má dobrou obranu, věděli jsme, že to bude bolet. Šli jsme do toho na 120% a klukům patří dík, že odmakali 60 minut a byli vyhecovaní, jinak bychom neměli šanci tady body získat. Na můj vkus jsme udělali až moc chyb, které obvykle neděláme, i přesto klobouk dolů před celým týmem, jak zápas odpracovali."