Kopřivničtí házenkáři zvítězili na půdě regionálního rivala nejtěsnějším rozdílem jediné branky

14.05.2018

Blíž k vítězství v sérii hrané na dva zápasy mají kopřivničtí házenkáři, kteří o uplynulém víkendu vyhráli o gól na půdě regionálního rivala z Frýdku-Místku!

Dvojutkání o konečné 7. místo v letošním ročníku Strabag Rail extraligy začali lépe kopřivničtí házenkáři, kteří ve Frýdku-Místku zvítězili 28:27.
V regionálním derby o konečné sedmé místo začali lépe kopřivničtí házenkáři, kteří se ve Frýdku-Místku rychle ujali vedení (1:3, 3:7). Ještě rychleji ho ale domácí výběr dokázal smazat, ve 12. minutě vyrovnal Kocich na 7:7 a do vedení nakročili naopak Frýdecko-místečtí. I jejich náskok ale dokázal soupeř dotáhnout (10:10) a další únik se podařil domácímu týmu až těsně před přestávkou. Přetahovaná pokračovala i ve druhé půli, lépe se ale vedlo opět Kopřivnici, která si vypracovala znovu čtyřbrankový náskok 22:18. Domácí ale i tentokrát srovnali krok a do poslední pětiminutovky se šlo za stavu 25:25. V posledních minutách měla k vítězství nakročeno Kopřivnice, která dokázala znovu odskočit na rozdíl dvou branek 28:26. Domácí ještě bojovali o vyrovnání, nakonec ale jen korigovali na konečných 27:28.

Pozápasové ohlasy:

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Nejsem spokojený jen s výsledkem, ale především s tím, že se kluci dokázali namotivovat a celou dobu bojovali. Nesouhlasím s tím, že v těchto utkáních už není o co hrát. Pokud mají házenou rádi, měli by chtít vyhrát každý zápas. Vyhrát na půdě Frýdku je nesmírně těžké a nám se to tentokrát povedlo. Nicméně je to teprve první poločas, takže to určitě nepřeceňujeme. Každopádně jsem rád, že jsme duel zvládli i v početné marodce, se kterou se nyní potýkáme. Dostali tak prostor i dorostenci a skvěle zapadli do systému. Nebylo poznat, že nám někdo chybí. Navíc i pro diváky to bylo pěkné utkání, dynamické, dramatické až do konce. Hlavně ať kluci doma předvedou stejnou bojovnost, jako ve Frýdku. Věřím, že se s náma přijdou rozloučit fanoušci, které bychom rádi pozvali na poslední utkání sezony. Po zápase pro ně máme zdarma připravené pivo a klobásy."

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: "Zase až tak velkolepé utkání to nebylo, minimálně z naší strany ne. Cením si nasazení a chtění dotáhnout zápas do vítězného konce ze strany Kopřivnice, tohle některým našim hráčům chybělo. Bylo vidět, že některým hráčům už docházejí fyzické i psychické síly. I v tomto utkání jsme se nevyvarovali určitého výpadku. Tentokrát to bylo mezi 5. a 10. minutou druhého poločasu, kdy jsme dostali sedm gólů s tím, že v této situaci hodně rozhodují morální síly. Souhlasím s tím, že pořád je o co hrát a hráč by měl být neustále motivovaný k tomu, aby chtěl hrát a chtěl vyhrát. Neříkám, že naši hráči nechtěli vyhrát, ale mnozí zahráli pod hranicí toho, co jsou schopní zahrát. Znovu se ukázalo, že když nám zachytá brankář, což se stalo v prvním poločase, tak je výsledek jiný, než když nás nepodrží."

SKP PEPINO FRÝDEK-MÍSTEK - KH KOPŘIVNICE 27:28 (17:15)

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 2/1 - 5/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 221.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: Kichner 8, Kocich 6/1.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa - Střelec 2, Rachač 3, Zima, Jan Gřes 6, Mička, Petřík 3/2, Holbein, Unger 4/1, Jonák 1, Švébiš, Očkovič, Krpelík 5, Mynář 4. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.