Kopřivničtí házenkáři zůstali před branami Final4

23.12.2017

Skvělého úspěchu dosáhli házenkáři Nového Veselí.Ve středeční odvetě čtvrtfinále Českého poháru na palubovce Kopřivnice uhájili čtyřbrankový náskok z prvního duelu a zahrají si na lednovém Final4.

Čtyři extraligové týmy si v předvánočním týdnu s předstihem nadělily pod stromeček postup ze čtvrtfinále Českého poháru. V chebském Final4 se tak o víkendu 27. a 28. ledna 2018 sejdou Plzeň, Lovosice, Karviná a Nové Veselí. 

Házenkáři Nového Veselí sice ve středeční odvetě pohárového souboje s našim družstvem prohráli, přesto slaví postup do Final4 Českého poháru mužů. Vybojovali ho po úvodní domácí výhře 33:29, v celkovém součtu tak byli o gól lepší, než jejich kopřivnický soupeř a připojili se tak k týmům Karviné a Lovosic v přípravách na lednové Final4. 

"Našim cílem bylo postoupit do Final Four, takže nemůžu být spokojený. Po celou dobu říkám, že fanouškům chceme garantovat to, že budou kluci od první do poslední minuty nastaveni tak, že budou jezdit po palubovce, a že bude vidět, jak jsou nažhaveni. Když jsem se na některé hráče díval, tak to tomu vůbec neodpovídalo. Bohužel ve Veselí a ani teď doma tomu tak nebylo a je to veliká škoda, protože jsme mohli přepisovat kopřivnickou historii. Nerozumím tomu, proč to tak bylo a strašně by mě to zajímalo, protože já tady chci mít hráče, kteří jsou hladoví po úspěchu. Když jsem se podíval na mančaft a lavičku Veselí, která jezdila a radovala se při každém bloku, tak u nás byli všichni mrtví a mysleli si, že se to vyhraje samo. Strašně nerad prohrávám a vždycky chci čestně vyhrát, takže mě strašně mrzí, když hráč není správně nastavený na utkání. Chybovat může každý, ale bojovnost všech hráčů a lavičky to je to minimální, co po každém hráči chci," konstatoval po utkání lodivod domácí lavičky Lubomír Veřmiřovský, jemuž scházeli Jan Gřes a Mynář.

KH KOPŘIVNICE - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 27:24 (13:10)

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 5/5 - 3/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 420.

KH Kopřivnice: Žingor, Kuba - Střelec 5, Rachač 4, Zima, Mička, Petřík 6/5, Hardt, Fulnek 2, Švébiš, Očkovič 1, Krpelík, Mráz 1, Hanus 5, Bukovský 3, Unger. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.

Nejvíce branek Nového Veselí: Sekulič 8, Chosik 4/3, Živojinovič, Melichar a Štěrba 3.
Výsledek 1. zápasu: Nové Veselí - Kopřivnice 33:29, NA FINAL FOUR POSTUPUJE NOVÉ VESELÍ.
Zbylé výsledky čtvrtfinálových odvet: Hranice - Lovosice 23:30 (výsledek 1. zápasu 27:30, postupují Lovosice), Brno - Karviná 27:37 (výsledek 1. zápasu 35:38, postupuje Karviná), Plzeň - Jičín 29:21  (výsledek 1. zápasu 26:25, postupuje Plzeň)