Kopřivničtí házenkáři získali na domácím turnaji stříbrný pohár

18.08.2020

KH ISMM Kopřivnice obsadil na tradičním mezinárodním turnaji druhé místo a uvedl dvě své legendy do síně slávy. 

V pátek byl turnaj zahájen semifinálovými zápasy. Nejprve se utkala družstva SG Handball West Wien a TJ Cement Hranice. V prvním utkání na turnaji byl úspěšnější celek Hranic, který od letošní sezóny povede bývalý úspěšný reprezentační trenér Jaroslav Hudeček, jenž společně s Vladimírem Habrem dovedl v minulosti českou házenkářskou reprezentaci na mistrovství světa v exotickém Kataru. Náš ligový rival zvítězil v úvodním dramatickém utkání poměrem 32:30. Ve večerním duelu pak Kopřivnice zcela jasně ovládla souboj s týmem HKM Šala, který po dominantním výkonu na palubovce porazila vysoko 36:24.

To hlavní se odehrálo až v sobotu. Na palubovce haly ZŠ E. Zátopka, která skýtá klubu zázemí více než čtyřicet let, nejprve proběhl mezinárodní turnaj starých gard. Řada vysloužilců všechny fanoušky přesvědčila, že ze svého umění mnohé nezapomněla. První místo nakonec získali hráči Trnávky a pak už došlo na souboj o třetí příčku na turnaji. Bronz vybojoval v souboji se slovenskou Šalou rakouský celek SG Handball West Wien a poté už přišly na řadu slavnostní chvíle. 

Do kopřivnické síně slávy byly uvedeny dvě legendy: Karol Farkaš a mistr světa a stříbrný medailista z olympijských her v Mnichově František Brůna, za kterého převzal ocenění trenér hranického Cementu Jaroslav Hudeček, který byl dlouholetým kamarádem zesnulého Františka Brůny. 

V 15:30 pak odstartovalo finále 59. ročníku mezinárodního turnaje O pohár ISMM Group mezi domácí mužstvem a týmem TJ Cement Hranice, který po výhře 26:20 nakonec celý turnaj opanoval. Po slavnostním předání trofejí z rukou generálního partnera pana ing. Miloslava Cváčka si mohli nejen fanoušci užít parádní koncert hudební skupiny Menuet.


Autor: Martin Petřek