Kopřivničtí házenkáři zbrojí na Brno!

10.10.2019

V šestém kole české elitní házenkářské soutěže čeká svěřence trenéra Lubomíra Veřmiřovského venkovní duel v Brně. 

Po náročném derby s rozjetým Zubřím se kopřivnickým házenkářům postaví do cesty další kvalitní soupeř. V šestém kole Strabag Rail Extraligy budou totiž zajíždět na palubovku Brna, které zažilo před sezonou přímo mega třesk, kádr okysličilo hned osm nových hráčů! 

Nový kouč, řada nových posil a snaha zapomenout na nepovedenou sezónu. Brněnští házenkáři odstartovali novou misi s jasným cílem. Tím jsou tuhé boje o divácky atraktivní play-off! Tradiční celek z Králova Pole po rozsáhlé čistce slibuje vzestup! 

Brno nově vede Ivo Vávra, bývalý kouč Litovle nebo Kopřivnice, který nahradil na trenérské lavičce rodáka z ruského Krasnodaru kouče Andreje Titkova. Nový lodivod má k dispozici hned několik nových a velice zajímavých jmen. Velkou posilou se stal exjičínský Libor Horut i další spojka Martin Janíček, jenž přišel společně s Michalem Weberem ze Zubří. Až z prosluňeného Tuniska pak získali Moravané pivota Aheda Berhoumu! Přišli pivot Marek Páleš a do brány velezkušený Luděk Fabián, který předtím působil v Litovli! Dále do Brna zavítali Jakub Bosák z Frýdku-Místku a Vojtěch Václav z Nového Veselí! Z dřívějších tahounů zůstali už 41letý pivot Michal Dostalík či spojka Viktor Hastík! 

Naopak do nedalekých Hranic odešel zkušený Jiří Havlát a Ondřej Cabák a zpět do mateřského klubu, k nováčkovi extraligového peletonu Maloměřic, zamířil brankář Jakub Koňařík. Aktivní kariéru pak ukončil Tomáš Mičola. 

Předzápasové ohlasy

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Sobotní zápas v Brně bereme jako takové menší derby, protože se s trenérem Ivošem Vávrou, který je také z Kopřivnice, mnoho let známe a oba určitě budeme chtít vyhrát. Očekávám těžký zápas, protože soupeř před sezonou hodně posílil. Brno přivedlo do svých řad sedm nových hráčů, které potřebovalo a kteří jim perfektně zapadli do týmu, takže se musíme připravit na tvrdou obranu a velice dobrý útok, který se opírá o zkušené hráče. My víme, že pokud se chceme udržet nahoře v tabulce, tak takové zápasy musíme zvládnout. Sobotní zápas a sezóna nám nejlépe ukáží, jestli na to stejně jako v loňském ročníku máme. My uděláme maximum, abychom to opět potvrdili a přivezli si z Brna oba body domů." 

David Jonák, hráč KH ISMM Kopřivnice: "O víkendu nás čeká náročný zápas s Brnem, které se v letošní sezóně prezentuje dynamickou házenou s řadou změn na lavičce, které určitě ukazují sílu domacího celku. Našim skvělým fanouškům můžu garantovat, že na hřišti necháme maximálně bojovný výkon, který by nás mohl přiblížit k zisku bodů." 

Sečteno, podtrženo, kopřivnické házenkáře tak ani v dalším kole rozhodně nečeká jednoduchý zápas. Proto nám držte všechny palce i na dálku! Budeme Vás potřebovat! Děkujeme! Společně jsme silnější!

Jsme jeden tým!