Kopřivničtí házenkáři z Prahy body nevezou

02.11.2019

Extraligoví házenkáři KH ISMM Kopřivnice nezvládli na půdě pražské Dukly druhý poločas a utrpěli vysokou porážku 40:28.

HC Dukla Praha - KH ISMM Kopřivnice 40:28 (19:18)


Úvodní třicetiminutovka utkání Dukla - Kopřivnice nabídla velký počet branek s převahou rychlých útoků. Zápas útočnou akcí otevřel Benítez, domácí Šustek vzápětí srovnal na 1:1. Rychlé sehraná akce hostů v 6. minutě zápasu na chvíli ukázala převahu Kopřivnice, avšak Pražané bleskově odpověděli a v 7. minutě utkání na časomíře svítil stav 5:5. Hrálo se vskutku rychle, pozorná obrana pražského celku stihala rychlé útoky hostujícího týmu a kontrovala vlastními brejky. V 15. minutě bylo znovu srovnáno na 10:10, Dukla těžila z gólmanských zákroků Petržaly a excelentních střel Matěje Klímy. Hosté na nic nečekali, chodili do zakončení a dvě minuty před koncem prvního poločasu srovnali na 17:17. První poločas skončil rychlou vzájemnou přestřelkou obou celků v podání Reichla, Donoso a Grištšuka s výsledkem 19:18. Start do druhého poločasu měl naprosto jasný vývoj, Dukla přejela hostující celek kanonádou přesných a tvrdých ran. Téměř každá akce domácího celku končila gólem, v 15. minutě druhého poločasu náskok pražského týmu sčítal 10 branek (32:22). Dukla byla zcela dominantní, společně s bravurními zákroky brankářů Petržaly a Votavy nemilosrdně trestala chyby hostujícího celku. O konečnou čtyřicátou branku domácích se postaral gólman Jakub Votava, který trefil prázdnou branku Kopřivnice přes celé hřiště.

Nejlepší střelci: Klíma 12/4, Reichl 9, Grištšuk 5 - Brito Benítez 7, Greš a Hanus po 5. Rozhodčí: Frieser, Haramul. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 175.

Daniel Čurda, trenér Dukly Praha: "Kopřivnice byla na nás velice dobře připravena v první polovině zápasu. Dobře jsme hráli v útoku, to se nám daří, nemáme problém nastřílet čtyřicet branek, ale obranu, kterou jsme prezentovali v prvním poločase, hrát nechceme. Nechali jsme soupeře hrát jeho kombinační hru a byli zbytečně pasivní. Naopak druhý poločas v naší obraně byl výrazně lepší, ani v útoku, ani v přechodu jsme problém neměli."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Dnes jsme odehráli solidní první poločas, kdy jsme měli za normálních okolností vést. Upozorňoval jsem, že nejdůležitějším bude vstup do druhého poločasu, ale tam jsme totálně propadli. Nesmyslně jsme ztráceli balony po dvou přihrávkách, dostali jsme soupeře na koně, který odskočil, dál už nebylo co řešit. Nechal jsem na konci zahrát celou lavičku, aby se kluci dostali na plac, když už bylo po zápase, protože se rozhodlo už v prvních šesti minutách druhého poločasu."