Kopřivničtí házenkáři vyzvou v derby rozjeté Zubří!

03.10.2019

Kopřivničtí házenkáři přivítají ve druhém domácím zápase sezony nabitý kádr Valachů ze Zubří! Sobotní derby slibuje velice atraktivní podívanou! Buďte u toho! 

Házenkářům Zubří se v loňské nepovedené sezóně nepodařilo postoupit do play off. Byl to propadák a na Valašsku to věděli všichni. Deváté místo v loňské extraligové sezoně a neúčast v play off už ve valašské baště mužské házené nechtějí za žádnou cenu zopakovat. Na řadu tak v létě přišlo mohutné posilování.  A pohled na letošní zuberskou soupisku budí opravdový respekt! 

Do týmu se vrátil úspěšný odchovanec Miroslav Jurka z Francie, který ještě mohl pokračovat ve špičkovém francouzském klubu Saint-Raphaëlu (lákaly ho také bundesligové lišky z Berlína). Dalším navrátilcem se stala urostlá spojka s dynamitem v ruce Tomáš Řezníček, který přišel ze Švédska a z házenkářské penze ohlásil návrat dirigent obrany Tomáš Říha.
Další posilou se stal házenkář, který v roce 2012 přispěli k třetímu a zatím poslednímu extraligovému titulu házenkářů Zubří. A není to nikdo jiný než Tomáš Mičkal, který byl jednou z důležitých postav tehdejšího zlatého mužstva.

Nebylo to zadarmo. Víme, jakou kluci mají cenu. Ale díky přízni partnerů se nám povedlo navýšit rozpočet," přiznal před sezonou Jiří Janošek, že klub musel do zvučných posil zainvestovat.

Jeho celkový rozpočet na sezonu činí 10 milionů korun, na extraligový tým připadá zhruba polovina. Významnou měrou do něho přispívá rožnovská společnost Robe Lighting, která začíná v pozici titulárního sponzora čtvrtou sezonu.

Návraty zkušených kanonýrů udělaly ze Zubří rázem černého koně soutěže. A Zubří jasně potvrzuje, že letos budeme na palubovce vídávat úplně jiné mužstvo. Házenkáři Zubří totiž dosáhli v posledním kole na svou třetí výhru v řadě. V prestižním derby dvou odvěkých rivalů porazili na domácí půdě vicemistrovskou Karvinou a v tabulce ji po čtyřech kolech vystřídali na čtvrtém místě!

Kopřivnické házenkáře tak čeká nesmírně těžký duel s dalším velice silným protivníkem!

Předzápasové ohlasy


Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Na další derby, které nás čeká v sobotu se Zubřím, se strašně moc těšíme. Očekáváme, že tradičně dorazí hodně našich i zuberských fanoušků, takže se opět můžeme těšit na špičkovou atmosféru. Čeká nás velice těžký zápas, protože Zubří před sezonou hodně posílilo a netají se medailovými ambicemi. Soupeř je v letošní sezoně velice silný, což nejlépe potvrzují výsledky z uplynulých kol. Zubří v posledním zápase dosáhlo na svou třetí výhru v řadě a nese se na vítězné vlně. Nevyšel jim akorát první zápas v Plzni, která od začátku sezóny dokazuje, že bude letos ohromně silná. Do utkání jdeme s obrovským respektem k soupeři. Můžeme slíbit, že zápas odmakáme na sto procent a necháme na palubovce srdce."

Patrik Fulnek, spojka KH ISMM Kopřivnice: "V sobotu očekávám bouřlivou atmosféru, protože určitě přijede hodně fanoušků ze Zubří. Rozhodovat budou maličkosti jak v obraně, tak v útoku. Věřím, že se odehraje kvalitní a bojovné utkání, které bude atraktivní i pro nezaujatého diváka. My se budeme snažit ze všech sil, aby jsme i ve druhém domácím utkání udělali naším fanouškům radost."

Připravme kopřivnickým házenkářům v sobotu co nejbouřlivější atmosféru! Doražte všichni v sobotu na halu a pomozte našim hráčům v důležitém utkání vytvořit opět ďábelskou atmosféru žlutomodrého pekla! Budeme potřebovat každého z Vás! Společně jsme silnější! 

Jsme jeden tým!