Kopřivničtí házenkáři vybojovali výhru nad Lovosicemi!

01.12.2019

Kopřivničtí házenkáři zvládli dramatický duel s Lovosicemi a po vítězství 30:29 upevnili své postavení v lepší extraligové šestce

KH ISMM Kopřivnice - HK FCC Město Lovosice 30:29 (15:17)


Lepší vstup do utkání zažili házenkáři Lovosic, kteří si dokázali během první desetiminutovky vypracovat těsné vedení. Výrazně se Lovcům podařilo odskočit v následujících minutách, kdy úsek hry mezi desátou a osmnáctou minutou ovládli poměrem 7:1 a na světelné tabuli tak rázem svítil stav 4:11. Kopřivničtí házenkáři však nesložili zbraně a z náskoku soupeře začali postupně umazávat. Do šaten se odcházelo za stavu 17:15 pro Lovosice a druhý poločas tak sliboval pořádné drama. Ve druhém poločase drželi Lovci těsné vedení až do 24. minuty. Šest minut před koncem se však domácím podařilo srovnat a otočit utkání na svou stranu. Kopřivničtí házenkáři ve zbývajícím čase dokázali vedení udržet až do samotného závěru a nakonec před domácími fanoušky oslavili důležité vítězství 30:29. 


Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: "Na začátku bych chtěl určitě poděkovat Kopřivnici za vstřícný krok, že nám vyšla vstříc s časem zápasu, protože jinak bychom nestíhali návrat domů.Gratuluji samozřejmě k zisku dvou bodů, ale tentokrát znovu zopakuji, že spíše ke šťastnějšímu než lepšímu, protože si myslím, že zápasu by určitě slušela remíza, kterou jsme si zasloužili. Měli jsme výborný vstup do utkání, ale pak jsme pustili soupeře nahoru a ve druhém poločase už to byl boj o každou branku, myslím si, že pořád platíme nějakou daň z nezkušenosti, děláme naivní chyby a doplácíme na úzký kádr."

Lubomír Veřmiřovský trenér KH ISMM Kopřivnice: "Dnešní zápas mi přišel strašně moc utrápený. Kluci byli dnes pod velkým tlakem, protože ve hře vlastně nebyly čtyři body, ale rovnou šest bodů. Bavili jsme se před zápasem, že dnešní utkání je důležité kvůli play-off a postavení v tabulce. Vstup do utkání jsme nezvládli. Udělali jsme všechno jako vždycky, ale Lovosice nás zkrátka přehrávaly. Nebyli jsme schopni ubránit Trkovského, který je vynikající v soubojích jeden na jednoho. Otočka trošku nastala, když jsme změnili styl obrany na 1:5 a vytáhli osobku na Trkovského. Ve druhém poločase se to už točilo všechno kolem branky. Byl to utrápený zápas, který jsme nakonec šťastně vyhráli, za což jsem strašně moc rád, protože ne vždycky bude mít tým formu a půjde vše lehce. O to víc si cením toho, že když nám to opravdu nešlo, tak jsme nakonec vítězství urvali.

Nejlepší střelci: Střelec 9/2, Benitéz a Fulnek po 4, Hanus a Zima po 3 - Kupa 8/1, Trkovský 7/1, Jelínek 4/1. Branky ze 7 hodů 2:3. Vyloučení: 3:7. Diváci 511. Rozhodčí­: Tomáš Kozler, Martin Zych.