Kopřivničtí házenkáři vybojovali remízu s Frýdkem-Místkem

13.12.2018

Kopřivničtí házenkáři v rámci 13. kola Strabag Rail Extraligy přivítali před televizními kamerami v atraktivním derby Frýdek-Místek.  

Začátek zápasu vyšel lépe hostům, kteří si během úvodních pěti minut dokázali vypracovat čtyřbrankové vedení. Ještě v pátnácté minutě prvního poločasu dokázali držet hosté čtyřbrankový náskok. Kopřivnice se však po tříbrankové šňůře dokázala rychle vrátit do zápasu a v 18. minutě už vedli hosté pouze o gól. Dvě minuty před koncem prvního poločasu šla Kopřivnice dokonce poprvé do vedení. V poslední minutě se však za hosty trefil Bosák, který určil před odchodem do šaten nerozhodného skóre 12:12. Druhý poločas tak sliboval v rozbouřené hale pořádné drama. Vstup do druhého poločasu neměli domácí opět ideální, ale stejně jako v prvním dějství dokázali zabrat a dostat se do vedení. V závěrečných minutách však panovalo na světelné tabuli vyrovnané skóre a do poslední chvíle nebylo jasné, který ze soupeřů bude odcházet z utkání štastnější. Za stavu 27:27 si Frýdek-Místek dokázal pohlídat závěrečnou minutu v útoku a nakonec došlo k dělbe bodů. Dvě vteřiny před koncem měl poslední střelu Strack. Jeho pokus si však kopřivnický brankář Žingor pohlídal a utkání tak skončilo remízou.

Pozápasové ohlasy:

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: "Myslím si, že jsme dnes viděli utkání, které rozhodně patřilo do televize. Zápas měl kvalitu a úroveň české ligy. Samozřejmě jsme rádi za bod, i když jsme si chtěli dnes vzít zpátky body, které jsme s Kopřivnicí ztratili v domácím utkání. Nakonec si myslím, že remíza je zasloužená. V takových zápasech rozhodují maličkosti a těch se dnes dopouštěly na obou stranách oba celky. Kdyby jedna nebo druhá strana proměnila ve větším počtu vytvořené šance, tak to konkretní družstvo vyhrálo. Kdyby na jedné nebo na druhé straně neměli brankáři 33 procent ale 40 procent, tak to to je opět jinak. Vždycky to je o maličkostech a ty tady byly, proto zasloužená remíza."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Dnešní zápas byl velice atraktivní pro oba fanouškovské tábory. Myslím si, že takové zápasy by měly být v televizi. Chtěl bych poděkovat fanouškům obou týmů, že na zápas přišli a vytvořli fantastickou atmosféru, i když se zápas hrál tak pozdě. Musím souhlasit, že remíza byla dnes zasloužená. Mohlo se to zvrtnout na kteroukoli stranu a opravdu rozhodovaly maličkosti. Ve finále to skončilo asi spravedlivě. My jsme možná trošku štastnější, protože jsme ve Frýdku vyhráli o dvě branky. Tím pádem máme lepší vzájemný zápas, ale Frýdek je o dva body před námi, uvidíme, jestli nám to ve finále bude stačit. Kdybych to měl zhodnotit herně, tak se nám zápas nepovedl. Dnešní zápas byl takový uspaný a kostrbatý. Kluci vypadali unavení. Asi nám ty středy nesvědčí. Přes víkend jsme trénovali, abychom změnili rytmus týdne, ale stejně to nebylo ono. Nicméně musím kluky pochválit za bojovnost až do konce. Bod si dnes zasloužili."