Kopřivničtí házenkáři vstupují po osmi letech do čtvrtfinále play-off!

11.04.2018

Závěr základní části extraligy rozdělil týmy do dvojic, které si již o tomto víkendu utkají ve čtvrtfinále divácky atraktivního play-off! 

Do čtvrtfinále play-off extraligy mužů se dostaly celky, které se umístily na prvních osmi příčkách. Jednotlivé čtvrtfinálové dvojice byly vytvořeny křížem, tzn. 1. - 8., 2. - 7., 3. - 6., 4. - 5. Každá série se hraje na tři vítězná utkání s tím, že výše postavený celek má výhodu domácí palubovky v prvních dvou utkáních, popřípadě v rozhodujícím pátém utkání.

Kopřivničtí házenkáři překonali v letošní sezóně svůj cíl. Tím bylo udržení extraligy, ale soubor Lubomíra Veřmiřovského se nakonec po dlouhých osmi letech podívá do čtvftfinále play-off! Kopřivničtí házenkáři totiž obsadili po základní části skvělé 6. místo a ve čtvrtfinále play-off se tak mohou těšit na třetí Lovosice, které i v letošní sezóně mají jen ty nejvyšší ambice! Čtvrtfinálová série odstartuje 14. a 15. dubna od 17:00 hod v lovosické hale Chemik! Dalšími zápasy pak bude série pokračovat na kopřivnické palubovce o víkendu 21./22.dubna od 18:00 hod. Pokud by série, která se hraje na tři vítězná střetnutí, dospěla do rozhodujícího pátého utkání, odehraje se tento zápas 25. dubna na lovosické půdě.

Lovosice mají v letošní sezoně kádr na velice slušné úrovni. Sice došlo ke třem odchodům, ale příležitost dostali mladí talentovaní hráči, kteří by mohli někdejší opory, které ukončily kariéru, postupně nahradit. Klub neprodloužil smlouvu s pivotem Ivošem Havlem, z pracovních a rodinných důvodů přerušili kariéru Dominik Miko a Pavel Chroustovský. Z dorostu přišly talentované spojky David Karlovec a Martin Prokop. Ústřední postavou Lovců je křídelník Jiří Motl, jenž ovládl střeleckou tabulku základní části, a který nechyběl, spolu s další oporou lovosického týmu trenéra Milana Berky Janem Landou, na lednovém mistrovství Evropy v Chorvatsku, kde vybojovala česká reprezentace cenné 6. místo.

S Lovosicemi jsme letos sehráli již dvě vyrovnané střetnutí. Lovosičtí Lovci kopřivnické házenkáře dvakrát porazili, pokaždé to ale bylo drama! Doma Lovci zvítězili 34:32 a v Kopřivnici pak urvali nejtěsnější možné vítězství 29:28!

Co očekávají od čtvrtfinálové série s Lovosicemi kopřivničtí házenkáři Miroslav Rachač, Martin Střelec a Petr Chalupa?


Martin Střelec, křídlo KH Kopřivnice:
"V první řadě musím poděkovat fanouškům, kteří nás celou základní část sezony podporovali a byli našim dalším hráčem na hřišti, ale hlavně jsem strašně rád, že jsme po 8 letech postoupili do play-off, ale to pro nás vůbec neznamená, že tím sezona už skončila, právě naopak. Našim prvním soupeřem jsou teď Lovosice, které budou v této sérii favoritem. Je to velmi zkušený tým s výbornými hráči a nám nezbývá nic jiného než se o postup poprat a dát do toho všechny síly a pokusit se překvapit. Věřím a myslím si, že je vše otevřené a že máme šanci postoupit a prodloužit si už tak úspěšnou sezonu. Per se per za Kopr."

Miroslav Rachač, spojka KH Kopřivnice: "Je to tady! Play-off! Sice jsme předsezonní cíl splnili na 200%, ale jsme ambiciózní tým. Nehodláme se uspokojit a půjdeme se porvat o ještě lepší umístění. Soutěž začíná od nuly. Tým Lovosic je dlouho pohromadě, má ve svém středu zkušené házenkáře s dobře chytajícim Adamíkem. Letos jsme s nimi hráli vyrovnaná utkání. Totéž očekávám od této série, budou rozhodovat maličkosti. Větší tlak a očekávání je na straně Lovosic. Pokud budeme předvádět házenou jak na začátku sezóny, tak tato série bude velmi zajímavá."

Petr Chalupa, brankář KH Kopřivnice: "Co očekávám od play-off? Vyvrcholení celoroční dřiny celého týmu. Rozhodně nejsme favorité, ale nemáme co ztratit, jediné co můžeme a co uděláme je, že si naše první play-off užijeme a necháme tam vše. V sezóně jsme si ověřili, že není důvod mít z Lovosic přehnaný respekt. Co se týče zkušeností a individualit, v tom se s nimi měřit nemůžeme, ale ne jednou jsme dokázali, že se s námi počítat musí. Už jenom těsné výsledky ze vzájemných zápasů potvrzují, že není důvod předem skládat zbraně, i když samozřejmě si jsme vědomi faktu, že play-off a základní část jsou dvě rozdílné soutěže. Jak říkám, dáme do toho vše a uvidíme, na co to bude stačit. Koneckonců teď už bude vše jen nadstavba a bylo by hezké, i vůči našim skvělým fanouškům, pokračovat v letošní jízdě." 

Může Kopřivnice v této sérii překvapit a dostat Lovosice ze hry o vysněné medaile? Lovci si to nepřipouštějí,věří, že vyhrají v nejkratším možném čase! Jaké ohlasy zazněly z táboru našeho soupeře?

Jiří Bouček, spojka Lovosic: "Kopřivnice bude velice nepříjemný soupeř. Oba naše vzájemné duely jsme zlomili až v úplném závěru a tak očekávám hodně vyhecované čtvrtfinále. Jsme favorit a věřím, že to potvrdíme a vyhrajeme v nejkratším možném čase. Naším cílem je finále, pokud bychom se tam neprobojovali, určitě budu zklamaný. Ale pokud zůstaneme zdraví, mohlo by se to povést." 

Miloslav Sýkora, křídlo Lovosic: "Kopřivnice je pro nás dobrý soupeř. Na palubovce soupeře se nám sice moc nedaří, ale letos jsme tam dokázali vyhrát a myslím, že to dokážeme znovu a postoupíme do semifinále. Mně jako soupeř vyhovují, protože hrají běhavou házenou, která je v tempu. Je to mladý tým, který ovšem postrádá tahouna a naše cíle jsou samozřejmě nejvyšší a chceme získat titul." 

Jan Landa, spojka Lovosic: "Extraliga je letos opět velice vyrovnaná. Naším cílem je medaile a věřím, že se nám tento cíl podaří splnit. Hned první kolo ale nebude vůbec jednoduché. Kopřivnice se letos prezentuje velice pěknou házenou. Hrají disciplinovaně do poslední minuty zápasu, což dříve nebylo úplně zvykem. I tak ale věřím v náš postup do semifinále. V náš prospěch by měla hrát zkušenost a určitě výhoda domácího prostředí. Věřím, že nás opět přijdou podpořit naši fanoušci a vytvoří úžasnou atmosféru, kterou budeme rozhodně potřebovat." 

Obě utkání v Lovosicích můžete sledovat od 17:00 hod prostřednictvím klubové kamery na tvcom.cz nebo textového zpravodajství na onlajny.com! Buďte s námi a držte nám v Lovosicích palce! Děkujeme!

NEZAPOMEŇTE! 

KH Kopřivnice pořádá pro své věrné fanoušky v sobotu 14. dubna zájezd na první dva zápasy čtvrtfinálové série atraktivního play-off. Autobusová doprava tam i zpět je zcela zdarma!

Odjezd autobusu je v sobotu 14. dubna v 9:00 hod od sportovní haly ZŠ E. Zátopka, protože se pojede společně s našim družstvem! Fanoušci budou mít v autobusu k dispozici 20 míst k sezení. Z Lovosic budeme odjíždět v neděli 15. dubna po skončení druhého čtvrtfinálového zápasu.

V ceně zájezdu není zahrnuta vstupenka na utkání (70 Kč dospělý / 35 Kč mládež od 12 ti let a důchodci) a ubytování. Ubytování v Lovosicích, kde strávíme jednu noc, je ve vlastní režii. Levné ubytování na jednu noc lze například získat na zimním stadionu, který se náchází hned u haly! Cena za ubytování pro jednu osobu na jednu noc činí 210,- Kč. Více zde: https://www.asklovo.cz/ubytovani/

Základní informace

Termíny utkání: sobota 14. dubna 17:00, neděle 15. dubna 17:00

Odjezdy autobusů: sobota v 9:00 od ZŠ E. Zátopka, neděle po skončení druhého zápasu od lovosické sportovní haly Chemik

Autobusová doprava tam i zpět zcela zdarma!

Vstupenky: každý individuálně přímo v Lovosicích

Ubytování: ve vlastní režii

Přihlášky na zájezd posílejte prosím na email martin.petrek@email.cz nebo rovnou k nám na FB profil KH Kopřivnice do zpráv. V případě jakýchkoliv dotazů rovněž pište na výše uvedený email nebo do zpráv na FB profilu KH Kopřivnice. Ještě jednou připomínáme, že fanoušci budou mít k dispozici 20 volných míst!

Vyrazte s námi po osmi letech na první dva duely play-off házenkářské extraligy! Pojeďte podpořit do Lovosic naše kluky! Budou Vás potřebovat!