Kopřivničtí házenkáři srazili v derby Karvinou a vedou Extraligu!

01.10.2020

Hned ve druhém domácím utkání nové sezóny naservírovali kopřivničtí házenkáři svým fanouškům parádní představení.  

Po výhře na horké půdě posledního korunovaného mistra z Plzně si totiž Kopřivnice připsala i skalp jednoho z nejslavnějších českých házenkářských klubů Baníku Karviná. 

Úvodních deset minut tradičního moravskoslezského derby, které bylo v přímém televizním vysílání přenášeno prostřednictvím kamer České televize, bylo velmi vyrovnaných a byla to přetahovaná o každý gól. Postupem času si hráči karvinského Baníku dokázali vypracovat mírný náskok, který udrželi až do konce prvního poločasu a do kabin odcházeli s dvoubrankovým vedením. Hned od začátku druhé půle však začali domácí svého soupeře jasně přehrávat a předvedli doslova smrtící desetiminutovku, během které nastříleli Karviné osm branek a sami inkasovali pouze třikrát. Kopřivnice podporovaná bouřlivou kulisou domácích fanoušků rázem odskočila do vedení 18:15. Domácí házenkáři pokračovali v nadšeném výkonu a postupně zvyšovali svůj náskok, který byl pět minut před koncem už šestibrankový (24:18). V závěru Kopřivnice nepřipustila žádné drama a Karviná na nějaký zázračný obrat pomýšlet nemohla. Kopřivnice zvítězila poměrem 27:20. Za skvěle fungující obranou domácích podal ve druhém poločase nadstandardní výkon španělský gólman Ignasi Admella Izard. Střelecky při chuti byl hlavně Patrik Fulnek, který se podepsal na vítězství Kopřivnice deseti brankami. Házenkáři Kopřivnice se po třetím vítězství v řadě posunuli na první místo před svého soupeře z Karviné, se kterým mají nyní shodně šest bodů v tabulce. 

"Bylo to podle očekávání tvrdé derby. Nám dnes skvěle fungovala obrana 1:5, která dělala Karviné velké problémy. Obrana dokázala výborně přečíst hráče, kteří byli nebezpeční z různých pozic. Fungovalo to i v prvním poločase, ale tam jsme bohužel nasekali strašně hodně nevynucených chyb, proto nás to sráželo a hlavně jsme neměli sedm odražených balónů, ze kterých byly branky, což byl problém prvního poločasu. Za mě ale rozhodně s dnešním výkonem spokojenost, kluci zápas odmakali a chtěl bych jim moc poděkovat za bojovnost," pochválil výkon svěřenců Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná, byl přirozeně o poznání méně spokojený. "Bohužel jsme dnes prohráli. Nedokázali jsme najít recept na dobrou obranu Kopřivnice. Hlavní důvod naší prohry byl ten, že nám vypadl mozek družstva, který byl úplně ze hry a nemohl se do toho dostat. Jeho rozhodovací schopnosti by měly při obraně najít tu rozhodující nahrávku, kterou se ale najít nepodařilo a byly z toho jen ztráty," mrzelo Brůnu.

Kopřivnice - Karviná 27:20 (10:12)
Nejvíce branek:
Fulnek 9, Střelec 4, Donoso 4/3 - Patzel 8/1, Solák 4/2, Skalický 3.