Kopřivničtí házenkáři slaví první body v sezoně!

27.09.2021

Kopřivničtí házenkáři po dobrém výkonu oslavili své první letošní vítězství. V sobotu dokázalii naplno bodovat v důležitém utkání v Maloměřicích!

V maloměřické hale bylo až do 22. minuty prvního poločasu k vidění vyrovnané utkání,  ani jeden tým se nedostal do více jak dvoubrankové náskoku.  Po třetině utkání však přišel první a současně velký zlom, Kopřivnice vstřelila neuvěřitelných šest gólů v řadě a pár desítek vteřin před koncem úvodního dějství vedla vysoko 16:9. Tomáš Musil stihl ještě do poločasu snížit. Rozjetí kopřivničtí házenkáři však hladověli po dvou bodech a ve druhé části utkání nepřipustili už žádné drama. Ke střeleckému duu Čarda - Grizelj se přidal ještě Pavel Musálek a společně drželi Kopřivnici v náskoku, který navíc narůstal. Na druhé straně se o góly staral Robert Žďárský, jeho zásahy ale na Kopřivnici nestačily. Kopřivnice vedla osm minut před koncem o dvanáct gólů a až po posledním time-outu se domácí opakovaně prosadili. Lukáš Vítek a Michal Dostalík alespoň kosmeticky upravili skóre, prohru už ale odvrátit nedokázali, svěřenci trenérů Lubomíra Veřmiřovského a Jirky Gřese si zaslouženě odvezli své první dva body.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice, měl po utkání radost jak z výsledku, tak z průběhu zápasu. "K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, tak jak jsme potřebovali. Od první minuty prvního poločasu to bylo vyrovnané a tvrdé utkání. S tím jsme se dokázali vyrovnat a postupně jsme si vytvořili náskok a pak již jsme měli utkání pod kontrolou až do jeho konce."

"Z mého pohledu byla rozhodujícím momentem druhá polovina prvního poločasu, kdy jsme ztratili kontakt se soupeřem na rozdíl 6 branek. V další fázi utkání pak pokračovala oslabená obrana, neproměňování šancí, což nás trápí od začátku sezóny. Vydrží nám koncentrace pouze prvních 20 minut zápasu. S tím se nedá vyhrávat. Bohužel toto se nedá odstranit během jednoho týdne, ale je to běh na dlouhou trať," hodnotil utkání a výkon svého týmu nový trenér Maloměřic Jiří Řezník.

Maloměřice Brno - KH ISMM Kopřivnice 25:32 (10:16)

Branky: Ždánský 5/0, Dostalík 5/0, Havlát 4/0, Vítek 4/0, Musil 3/0, Jirák 2/1, Kolář 1/0, Hastík 1/0 - Čadra 9/4, Grizelj 9/0, Střelec 3/0, Brito 3/0, Musálek 3/0, Bukovský 2/0, Zima 1/0, Gřes 1/0, Polcar 1/0. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. ŽK: Jirák, Řezník - Doležel. Vyloučení: 6:4. Sedmimetrové hody: 1/1:5/4.