Kopřivničtí házenkáři se stále nesou na vítězné vlně!

01.10.2018

Extraligoví házenkáři Kopřivnice převálcovali brněnské házenkáře na jejich vlastní půdě 33:26 a vybojovali tak své třetí vítězství v řadě!

SKKP Handball Brno - KH Kopřivnice 26:33 (8:15)

Skóre bylo v úvodu první půle vyrovnané a obě mužstva se držela vzájemně na dostřel. Postupem času se však situace přiklonila na stranu Kopřivnice, která získala výraznější náskok. Po dvaceti minutách tak vedla o šest gólů, přičemž do poločasu zvýraznila rozdíl ještě o jednu trefu. Brňané proto museli nasadit taktiku, díky níž by se vrátili zpět do boje o vítězství. Hráči hostů ale veškerou snahu Králova Pole eliminovali a drželi si potřebný odstup i ve druhé půli. Kopřivnice nakonec ovládla utkání výsledkem 33:26 a prodloužila svoji vítěznou sérii. Brno naopak zůstává po další porážce ve spodní části tabulky.

Andrej Titkov, SKKP Handball Brno: "Chtěl bych pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. Předvedl krásnou házenou a myslím si, že mohou být spokojeni. Hráli opravdu pěkně a variabilně. Pokud bychom chtěli v současné situaci uspět proti takovému protivníkovi, museli bychom odevzdat stoprocentní výkon. A to všichni hráči, ne jenom, řekněme, trojice z nich. Někteří hráči selhávají v obranné činnosti, zřejmě kvůli nezkušenosti a mentální nepřipravenosti. Ovšem my budeme bojovat za každou cenu a budeme pracovat s tím, co máme. Musíme se snažit příště vyhrát a jiná cesta momentálně není. Taková je filozofie klubu, prostě jít krok za krokem. Herní projev byl tak 20 minut dobrý a dali jsme 26 gólů, což je pro nás solidní číslo. Ale stále to je málo."

Lubomír Veřmiřovský, KH Kopřivnice: "Věděli jsme, že to bude složité utkání. V dnešní extralize je každý zápas venku i doma strašně náročné vyhrát. Připravili jsme se na něj a musím smeknout před kluky, jak k duelu přistoupili a jak bojovali 57-60 minut v maximálním nasazení. Pokud to budeme schopni přenést do dalších zápasů, máme určitě šanci se porvat s každým v této lize. Za mě spokojenost. V prvním poločase jsme odskočili, tehdy jsme byli, myslím, lepším týmem. Ve druhé části hrál Andrej sedm na šest proti nám, což dělalo problémy. Dotahovali se na nás, ale kluci se s tím srovnali a nenechali Brno se dotáhnout na čtyři nebo pět branek. To bylo klíčové a máme strašně důležité body."

Nejvíce branek: Havlát 7/4, Mičola 6 - Hanus 7, Čadra 5/1, Bukovský 5/4, Holbein a Gřes po 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/4 - 6/5. Vyloučení: 4:6. Diváci: 220.