Kopřivničtí házenkáři remizovali v derby s úřadujícím mistrem!

07.10.2018

V sobotním utkání bylo k vidění pravé strhující derby. Se vším všudy, tedy i s fantastickou návštěvou a kulisou.

Regionální derby mezi Kopřivnicí a Karvinou přineslo dramatický souboj od začátku až do konce. První poločas nabídl vyrovnanou partii, kdy si ani jeden z celků nedokázal vypracovat výraznější vedení. Do šaten se tak odcházelo za stavu 16:16. První patnáctiminutovka druhého dějství byla podobně dramatická. Následně si Kopřivnice dokázala vypracovat až tříbrankový odstup, který se však Karviné nakonec podařilo stáhnout na rozdíl jediné branky. V posledních pěti sekundách utkání se podařilo hostům z rukou Monczky srovnat a utkání tak skončilo remízou 32:32.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: "My jsme samozřejmě věděli, že nás čeká nesmírně težký zápas. V Kopřivnici jsme hráli v loňské sezoně. Nechci určitě říkat, že jsme tady vyhráli v pohodě, ale zápas rozhodně nebyl tak dramatický. Kopřivnice měla sérii tří vítězství za sebou, počítali jsme s tím, že nás čeká težký a tvrdý zápas. My jsme nakonec dnešní bod dotahovali. Prohrávali jsme o tři branky a podařilo se nám to dotáhnout na remízu. Nakonec jsme za ten bod rádi, i když jsme tady samozřejmě chtěli výhrát. Z pohledu zápasu je pro nás bod nakonec dobrý. Musím pogratulovat Kopřivnici k dnešnímu výkonu. Hrála velice dobře a měli hodně věcí od nás přečtených. Pro trenéry to byl sice trošičku infarktový zápas, ale pro diváky musel být nádherný. Dnešní zápas měl parametry play-off."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Dnes jsme odehráli velice bojovné utkání, které mělo kvality play-off. Pro nás je velice těžké proti Karviné hrát, protože mají navrch kily a obrovskou převahu na pivotech. Bylo velice těžké se na Karvinou připravit. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme s Karvinou remizovat, tak bych to samozřejmě bral všemi deseti. Po zápase musím říct, že jsme dnes měli obrovskou možnost Karvinou porazit. Měli jsme několik příležitostí do prázdné brány, sedmičky a vyložené šance. Bohužel jsme v posledních pěti minutách spoustu věcí zahodili. Nakonec i tu poslední akci, kdy jsme udělali průraz a nechali jsme Karvinou srovnat. Nicméně nás hlavně zajímá, jak ten mančaft funguje, vyvíjí se a jak reagují fanoušci. Za vše jsem strašně moc vděčný, protože se dnes opravdu skoro vyprodala hala. Hrálo se ve vynikající atmosféře a byl to svátek házené."

Nejlepší střelci: Bukovský Marek 8/2, Čadra Zdeněk 7/2, Očkovič Adam 5, Monczka Marek 12/5, Zbránek Jan 4, Brůna Michal 4. Sedmimetrové hody: 7/4 - 6/5. Vyloučení: 3:6. Diváci: 560.