Kopřivničtí házenkáři přivítají v pikantním krajském derby Karvinou!

15.02.2018

Kopřivnické házenkáře čeká první domácí zápas v tomto roce! V pikantním krajském derby se výběr Lubomíra Veřmiřovského utká s házenkáři karvinského Baníku. Na atraktivní duel s desetinásobným mistrem ČR zve všechny fanoušky spojkový palič Honza Gřes!

Kopřivnické házenkáře nyní čeká náročné trio utkání. Již tuto sobotu přivítají před domácím publikem desetinásobného mistra ČR z Karviné. Hned po krajském derby s posílenými házenkáři karvinského Baníku bude Veřmiřovského výběr zajíždět na palubovku mistrovské Dukly Praha a třetí náročný zápas pak Kopřivnice sehraje o týden později na domácí půdě proti lovosickým Lovcům, kteří aktuálně ztrácí pouhý bod na pozici extraligového lídra!

Extraligové týmy vstoupily do nové házenkářske sezóny s nejrůznějšími ambicemi. Vysoké je však mají házenkáři karvinského Baníku, kteří chtějí v nejbližší době navázat na zašlou slávu svého klubového handbalu. Baníkovci před sezonou výrazně posílili. Do týmu se z angažmá v Polsku vrátila velká osobnost a někdejší reprezentant Michal Brůna, který navždy v mysli všech pamětníků zůstane zapsaný jako člen takzvané zlaté generace karvinské házené z přelomu tisíciletí. Synovec legendárního Františka Brůny se zkušenostmi z Francie, Německa a Polska, podepsal s Karvinou smlouvu na dva roky. Z Francie se do Karviné vrátila další velká osobnost - zkušený gólman Nemanja Marjanovič, který je stejně jako velikán Brůna pamětníkem karvinských titulů. Do týmu dále přišli Polák Pionteka, Bosňan Mimič a z Česka hráči Zbránek, Nedoma a Nantl. Sečteno podtrženo - od takto posíleného týmu se pak logicky čeká atak medailí. Karvinský trenér Marek Michalisko tak logicky před sezónou viděl celek HCB Karviná mnohem silnější než v minulé sezoně.

Podzimní část byla v Karviné brána spíše jako "sehrávací". Karvinští se v ní nevyhnuli výkyvům, přesto se již podle očekávání začínají pohybovat v nejvyšších patrech tabulky. Házenkáři karvinského Baníku udělali výrazný krok k posunu do první čtveřice, kde chtějí před play-off skončit. Karviná se totiž po třetí výhře za sebou posunula na čtvrté místo před mistrovskou Duklu a ztrácí na vedoucí dvojici jen dva body!

V 16. kole nás tedy čeká těžký soupeř, se kterým jsme se střetli již loni na podzim. Karviná značně doplnila svůj kádr, významný je především návrat Michala Brůny, střelecky nejproduktivnějšími hráči Karviné jsou Marek Monczka a křídelník Miroslav Nedoma. Velkou oporu má také náš sobotní soupeř ve svém brankáři, kterým je srbský rodák Marjanovič.


Co očekává od sobotního duelu s Karvinou spojkový palič Honza Gřes?


"V sobotu nás čeká další těžké utkání, kdy hostíme legendární Baník Karviná. Jedná se o tradiční derby, které bude mít určitě drive, energii a k vidění bude nepochybně i spousta vypjatých soubojů. My máme Karviné co vracet, letos jsme sice u nich padli zatím největším rozdílem ve skóre, ale to pro nás nic neznamená a chceme jim to vrátit i s úroky. Proslýchá se, že přijede spousta fanoušků z Karviné, a proto chci tímto vyzvat a pozvat naše fanoušky na tento souboj. Pevně doufám, že si naši kopřivničtí fanoušci najdou cestu do haly a vytvoří pro náš ještě bouřlivější atmosféru a budou nás hnát za dvěma body. My na hřišti odevzdáme veškeré maximum a chceme se za podporu odvděčit vítězstvím. Tím bychom udělali další malý krůček k branám (pro nás) vysněného play-off."

Atraktivní souboj kopřivnických a karvinských házenkářů vypukne v sobotu 17. února od 18.00 hod ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka. Budeme velmi rádi, pokud přijdete kopřivnické házenkáře podpořit v co největším počtu a pomůžete jim v hale vytvořit opět atmosféru pravého PEKLA! V sobotu musíme vyvolat požár v hledišti! Jsme jeden tým, MY A VY!