Kopřivničtí házenkáři vybojovali ve Strakonicích cenný bod!

13.02.2018

Poprvé v letošní sezoně zajížděli extraligoví házenkáři Kopřivnice na jih Čech, konkrétně do Strakonic, kde nakonec po dramatickém druhém poločase vybojovali cenný bod.

Jihočechy opěl hnala dopředu zaplněná hala, první poločas však strakonickým házenkářům nevyšel. Kopřivničtí házenkáři totiž vedli po prvním poločase pětibrankovým rozdílem, domácí ale zápas nezabalili a ve 42. minutě už viseli Kopřivnici za patami. Oba týmy dělila jediná branka, ve 48. minutě vyrovnáno 21:21 a deset minut před koncem šli domácí do jednobrankového vedení 23:22. Dohánět manko tak v posledních třech minutách museli hosté. Vyrovnání zařídil Kopřivnici v posledních momentech zápasu Hanus.

Po dělbě bodů tak zůstávají kopřivničtí házenkáři na šestém místě v tabulce. Jihočeši naopak poslední místo v tabulce přenechali Novému Veselí.

Pozápasové ohlasy:

Roman Marienka st., trenér Strakonic

Jsem spokojený, ale mírná hořkost ve mně je. Poté, kdy jsme prohrávali už o šest gólů, ale během patnácti minut jsme vyrovnali a následně i otočili, je bod dobrý. Na druhou stranu, dvě minuty před koncem jsme vedli o dvě branky a soupeři jsme doslova věnovali vyrovnání, potrestal nás z brejků. Na naši postavenou obranu by se Kopřivnici útočilo hodně špatně. Z tohoto pohledu tedy remíza mrzí. Ačkoliv je v součtu výsledek spravedlivý, spíše se víc přikláním k tomu, že mě ztráta jednoho bodu mrzí. I když by to bylo nespravedlivé, měli jsme k druhému bodu hodně blízko.

Lubomír Veřmiřovský, trenér Kopřivnice

Spokojenost s bodem vzhledem k průběhu utkání? Nevím, pere se to ve mně. Když skončil zápas, nevěděl jsem, jestli se radovat, byl jsem trošku rozpolcený. Čtyřicet minut jsme byli asi lepším týmem, domácí pak posledních dvacet minut. Dělba bodů je tak nejspíše spravedlivá. Věděl jsem už před zápasem, že tady je a bude nesmírně těžké vyhrávat. Takže nakonec přece jen panuje spokojenost.

Eduard Wildt, nejlepší hráč Strakonic

Určitě jsem odehrál svůj zatím nejlepší extraligový zápas. Ani loni jsem v Plzni tolik prostoru nedostal, takže toto bylo nejlepší(nejpovedenější) utkání. Děkuji trenérovi, že mi dal tuto šanci,(čárku) a i vedení klubu, že o mě stálo, takže můžu víc hrát. Ve Strakonicích je specifické prostředí, atmosféra je bouřlivá a fantastičtí diváci nás ženou pořád kupředu. Díky nim jsme se minule se Zubřím a i teď s Kopřivnicí dokázali vrátit do zápasu, i když jsme prohrávali o pět, respektive šest gólů. Navíc mě fanoušci zvolili Srdcařem zápasu, což mě moc těší, ale největšími srdcaři jsou oni!

Miroslav Rachač, nejlepší hráč Kopřivnice

V této sezoně se nám konce zápasů daří, což v minulém ročníku neplatilo. Ještě jsme se vybičovali, jak jen to šlo. Neřekl bych tedy, že jsme vyrovnali se štěstím. I když jsme vedli o šest branek, vůbec nebylo rozhodnuto, nic takového jsme v hlavách neměli. Byli jsme připraveni na to, že Strakonice hrají šedesát minut, že nic nevzdávají. Udělali jsme hodně technických chyb, čímž jsme domácí vrátili do zápasu a ti tak postupně z našeho náskoku ukrajovali, až nakonec šli do vedení o dva góly a my byli v té horší pozici.

Nejvíce branek: Wildt 6, Zbíral 4/1, Marienka 4 - Rachač 9/4, Hanus 5, Bukovský 4. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/5. Vyloučení: 5:5 (ČK Mynář). Diváci: 405.

Ostatní zápasy 15. kola:
Lovosice - Nové Veselí 40:22, Jičín - Brno 30:25, Zubří - Dukla Praha 29:28, Karviná - Plzeň 30:27, Frýdek Místek - Hranice 31:30.

Kopřivnické házenkáře již tuto sobotu čeká první domácí zápas v tomto roce! V pikantním krajském derby se výběr Lubomíra Veřmiřovského utká s házenkáři karvinského Baníku, kteří se po třetí výhře za sebou posunuli na čtvrté místo před mistrovskou Duklu a ztrácejí na vedoucí dvojici jen dva body! Atraktivní souboj kopřivnických a karvinských házenkářů vypukne v sobotu 17. února od 18.00 hod ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka. Přijďte podpořit kopřivnické házenkáře a pomozte jim v hale vytvořit opět atmosféru pravého PEKLA! V sobotu musíme vyvolat požár v hledišti! Jsme jeden tým, MY A VY!