Kopřivničtí házenkáři přivítají v atraktivním souboji druhé Lovosice!

01.03.2018

Nadcházející víkend nám přinese šestici zápasů, které budou rovným dílem rozděleny do dvou hracích dnů! Na palubovku házenkářů KH Kopřivnice přicestuje v sobotu v podvečer rozjetá lovosická mašina, která v jarní části zažívá skvělou jízdu!

Rozhodně to bude kvalitní zápas a boj se strhne o cenné body, které budou důležité pro udržení pozic a pro případné zlepšení postavení v tabulce. Kopřivnickým házenkářům patří momentálně sedmá příčka, na kontě mají šestnáct bodů a jen málo jim chybí k proniknutí do horní šestice! Duel s Lovosicemi odstartuje netradičně o dvě hodiny dřív než obvykle, aby hráči stihli házenkářský ples, na kterém by rádi oslavili výhru!

Lovosice mají v letošní sezoně kádr na velice slušné úrovni. Sice došlo ke třem odchodům, ale příležitost dostali mladí talentovaní hráči, kteří by mohli někdejší opory, které ukončily kariéru, postupně nahradit. Klub neprodloužil smlouvu s pivotem Ivošem Havlem, z pracovních a rodinných důvodů přerušili kariéru Dominik Miko a Pavel Chroustovský. Z dorostu přišly talentované spojky David Karlovec a Martin Prokop. Tahounem Lovosic je i v letošní sezoně nejlepší extraligový střelec Jiří Motl.

Lovosice patří už delší dobu k předním extraligovým týmům a již čtyři kola v řadě neokusily hořkost porážky. Skvělé tažení vyneslo házenkáře Lovosic až těsně pod vrchol. Lovci jsou momentálně druzí o dva body za Zubřím a začínají tak bezpečně naplňovat svůj letošní cíl: umístění v první čtyřce. "Máme před sebou utkání s houževnatým soupeřem. Kopřivnice se po celou sezónu prezentuje rychlou a dynamickou házenou v útočné fázi a agresivní obranou podpořenou kvalitním výkonem brankářů. Hráči soupeře jsou šikovní jeden na jednoho a mají i střelce z dálky, takže nás čeká velice těžký zápas," komentoval vyhlídky k zápasu trenér Lovosic Milan Berka, který ale nepřipouští nic jiného, než návrat s body: "Pokud se chceme udržet na současné příčce, nezbývá nám nic jiného než bodovat, což je samozřejmě náš sobotní cíl."

Lovosičtí Lovci neprohráli čtyři zápasy v řadě a tuto příznivou sérii budou chtít natáhnout i v sobotu v Kopřivnici. Lovosičtí házenkáři vstoupil do letošního ročníku výhrou na půdě házenářů hranického Cementu 27:24. V prvním poločase přitom většinu času byl o krok napřed domácí tým, Lovosice si však po změně stran dokázaly vytvořit klíčový náskok a slavily své první vítězství v novém roce. Další duel pak čekal výběr Milana Berky v lovosické hale Chemik proti Novému Veselí. Tvrdý direkt tehdy schytali hráči Sokola Nové Veselí. Na palubovku Lovosic jeli s odhodláním navázat na dvě předchozí výhry nad tímto soupeřem z letošního ročníku. Realita ovšem byla naprosto odlišná! Severočeský celek šel od prvních minut do vedení, které v dalším průběhu neustále navyšoval až na konečných 40:22! Třetí duel pak sehráli Lovci na půdě nejúspěšnějšího týmu posledních let - Plzně. Lovosičtí házenkáři si v tomto extraligovém hitu vyšlápli na oslabeného plzeňského lídra, na jehož půdě vyhráli 30:23! Poslední zápas sehráli Lovci na domácí palubovce proti házenkářům karvinského Baníku, od kterých se v letošní sezoně očekává atak medailí. Lovosičtí házenkáři v domácím hitu s Karvinou dokázali uhájit jarní extraligovou neporazitelnost a připsali si bod za remízu 25:25.

"Mají výbornou formu a vynikající mančaft v čele s perfektním gólmanem, takže to bude nesmírně těžké. Ale potřebujeme bodovat a byli bychom rádi, kdyby nás přišli diváci podpořit v co největším počtu. Rádi bychom je pozvali jak na utkání, tak na večerní ples," konstatoval tento týden kopřivnický lodivod Lubomír Veřmiřovský.

Ideální sobotní scénář je zcela jasný: Porazit Lovosice a hurá na Házenkářský ples!

Na souboj s lovosickými Lovci zve všechny fanoušky Jarda Petřík!

"Po posledním zápase na Dukle intenzivně trénujeme na těžký domácí zápas. Do zápasu proti Lovosicím jdeme s jediným cílem, a to vyhrát. Chtěl bych požádat všechny naše fanoušky, aby nás přišli v sobotu od 16:00 hod podpořit. My se ze všech sil se porveme o vítězství. Věřím, že přijde plná hala a získáme důležité body."

Přijďte podpořit kopřivnické házenkáře v atraktivním souboji s Lovosicemi! Budeme Vaši podporu potřebovat a věříme, že se na vás a vaše hlasivky, bubny, řehtačky a další báječný arzenál, co sebou nosíte, můžeme ve svém druhém domácím představení v tomto roce opět plně spolehnout! Jsme jeden tým - jedno srdce, jedna duše, jedna rodina!