Kopřivničtí házenkáři přivítají na domácí půdě v atraktivním duelu Jičín!

28.10.2018

Extraligový kolotoč, který si nyní dával reprezentační pauzu, se pro kopřivnické házenkáře znovu roztočí již ve středu od 18:00 hodin utkáním s házenkáři jičínského Ronalu, kteří stejně jako naši borci letos chtějí proniknout do bojů divácky atraktivního play-off!  

Rozhodně nás čeká kvalitní zápas, kde se strhne boj o cenné body. Po šestém kole se totiž oba celky zařadily za sebe se stejným počtem sedmi bodů! 

Jičínskému týmu patřila na konci loňské sezóny šestá příčka, udržel se tak v horní polovině tabulky a letos si před sebe klade podobné cíle. "Naším cílem je postup do play-off. Pokračuje trend vyrovnanosti soutěže, ale systém play-off s sebou může vždycky přinést spoustu překvapení. Nemyslíme si, že by soutěž měla nějaké vyložené outsidery a tak i boj o udržení bude vyrovnaný," vyhlížel k letošní sezóně Aleš Babák, který viděl mezi hlavními favority na medaile trojici Karviná - Plzeň - Dukla.

Jičínští se letos chtěli koncentrovat hlavně na rozvoj vlastního herního projevu. "Budeme pracovat na zkvalitnění ofenzívy a zlepšení přechodové fáze do rychlého útoku. A taky chceme více uplatňovat moderní prvky, jako je třeba častější používání hráčů z pole místo brankářů," dodal Babák.
Tým Jičína před sezónou opustili Jiří Vítek a Radek Král, kteří se rozhodli ukončit svou aktivní hráčskou kariéru, působení v týmu alespoň dočasně přerušili i Dominik Čurda a Lukáš Rychna. Spolupráci pak Jičínští neprodloužili s Mateuszem Wolskim. "Nejcitelnějšími odchody byly absence Radka Krále a Lukáše Rychny," uvědomoval si Babák s tím, že tým naopak doplnili spojka Martin Kovařík a křídelník Jiří Kostelecký, kteří do Jičína přišli na limitovaný přestup ze Zruče nad Sázavou a Třeboně poté, co loni působili v TJ JM Chodov. Posilou se stala i spojka Jiří Dolejší z Nového Veselí. I nadále ale v týmu setrvávají pilíře Filip Veverka, Ondřej Šulc - dvanáctý nejlepší střelec soutěže - i David Krahulec.

Do Kopřivnice přijede ve středu celek, který má za sebou jednak vydařenou letní přípravu, ale i úvod sezóny. V prvním kole hraném v Jičíně totiž o branku porazil posledního českého mistra z Karviné a připsal si hned na úvod dva velmi cenné body. Následovaly sice těsné prohry s Lovosicemi a pražskou Duklou, ale z následující třech kol dokázal Jičín vytěžit skvělý pětibodový přísun, když slavil výhru nad Hranicemi, Litovlí a v posledním kole získal bod za remízu s Novým Veselím, které společně s Karvinou vévodí po šesti kolech extraligové tabulce!

Co očekává od zápasu s Jičínem Marek Bukovský?

"Po reprezentační přestávce nás čeká Jičín, který se od začátku sezóny prezentuje kvalitními výkony. Očekávám rychlou házenou z obou stran. My každopádně uděláme vše pro to, aby body zůstaly doma a věřím, že si i přes netradiční čas zápasu najde do haly cestu, co nejvíce lidí."


Přijďte podpořit kopřivnické házenkáře ve středečním souboji s Jičínem! Utkání odstartuje v 18:00. Budeme Vaši podporu potřebovat! Těšíme se na Vás! Jsme jeden tým!