Kopřivničtí házenkáři přivítají na domácí půdě lovosické Lovce! Čeká nás bitva jako řemen!

07.02.2019

Po cenném skalpu na půdě mistrovské Karviné se házenkáři Kopřivnice opět vrací na domácí palubovku! V sobotu v rámci 17. kola házenkářské Strabag Rail extraligy vyzvou hladové Lovosice!

Kopřivničtí házenkáři si v posledním kole v krajském derby vyšlápli na úřadujícího mistra z Karviné, kterého porazili na jeho vlastní půdě 33:31. Po čtrnácti domácích zápasech, a poprvé od 18. března loňského roku, prohráli házenkáři Karviné domácí ligové utkání.

Nyní házenkáři Kopřivnice přivítají v domácím prostředí Lovosice. Lovosičtí Lovci nezažívají příliš povedenou sezónu. Na domácím hřišti sice Severočeši neokusili hořkost porážky, ale z osmi venkovních zápasů ještě neukořistili ani jeden bod! Lovosice balancují na hraně elitní osmičky a existuje tak reálná hrozba, že se v letošní sezóně nepodívají do play-off. A na takovou situaci Lovci, kteří obvykle bojují o elitní čtyřku, nejsou vůbec zvyklí. Jisté tak je, že se Lovosice budou snažit na naši půdě podat maximální výkon a hlad po vítězství jim rozhodně chybět nebude!   

Do hry se navíc v minulém kole vrátil lovosický Jan Landa, který byl slavnostně uveden do Společenství legend Lovci Lovosice. Bývalý reprezentant, který nevyloučil návrat na palubovku ani v dalších kolech, natáhl lovosický dres a z pozice asistenta trenéra Milana Berky se znovu přesunul zpět na palubovku. Přítomnost Landy v domácím duelu Lovců s Novým Veselím byla znát, obrana Lovosic byla díky jeho přítomnosti výrazně pevnější, přesto nakonec doma Lovci uhráli se silným Novým Veselím remízu 22:22.

"Nálada samozřejmě není ideální vzhledem k situaci, v níž se nacházíme. Na druhou stranu je bojovná, nikdo nedává hlavu dolů a třeba hned v Kopřivnici, kde je to složité, i když jste v nejlepší formě, chceme uspět. A třeba si odvézt ten bod, který jsme doma ztratili," vyjádřil se na klubovém webu bývalý reprezentatnt Landa.

Lovosičtí Lovci budou chtít získat ztracené body zpět a v neposlední řadě dát sbohem nepříznivým herním výsledkům, které si nelichotivě připsali ve venkovních duelech. 

Předzápasové ohlasy: 

David Zima, spojka KH Kopřivnice: K domácímu zápasu s Lovosicemi musíme po vítězství v Karviné nastoupit s pokorou a respektem k soupeři, který sice nezískal na venkovním hřišti ani bod, ale právě proto nesmíme dané utkání podcenit. Lovosice můžou v tomto utkání pouze získat zato my budeme pod tlakem, kdy musíme. Tahle role nám často nesedí a lépe se nám hraje, když nejsme favority. Minulý týden hrál za Lovosice zkušený hráč a bývalý reprezentant Landa, který určitě jejich obraně pomůže. Přesto věřím, že pokud se správně namotivujeme a podáme koncentrovaný výkon a za zády budeme mít naše skvělé fanoušky, že tento zápas dotáhneme zdárně k dvoubodovému zisku.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "V sobotu nás čeká jeden z klíčových zápasů o play-off. Díval jsem se na tabulku a v případě úspěchu bychom se play-off hodně přiblížili. Potřebujeme uhrát čtyři body, kdyby byly v sobotu první dva, tak máme vysokou šanci si play-off opět zahrát. Lovosice jsou mančaft, který je dlouhodobě pospolu a jsou sehraní. Navíc se do hry vrátil dirigent obrany Landa. Myslím si, že sobotní duel bude pro ně jeden z klíčových zápasů sezóny a maximálně se na něj připraví. Chtěl bych pozvat všechny naše věrné fanoušky, aby nás přišli na tento důležitý zápas podpořit."

A co zaznělo z táboru našeho sobotního soupeře?

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: "Jedeme do těžkého prostředí, ve kterém se nám nikdy nehrálo lehce. Kopřivnice letos znovu hraje výbornou házenou, což potvrdila výhrou v posledním kole v Karviné. My ze sebe budeme muset vymáčknout všechno, abychom uspěli. Ale věřím tomu, že už přijde ten zlom, abychom venku vyhráli. Házenou hrát umíme, musíme tomu jít naproti a v zápase nechat opravdu všechno."

Karel Holubec, pivot HK FCC Město Lovosice: "Po posledním domácím utkání proti týmu z Nového Veselí si myslím, že nejen s výsledkem, ale i s kvalitou námi předvedené hry jsme byli spokojeni. Bylo to velmi důležité a těžké utkání, při kterém ale měly oba body zůstat doma. Právě z tohoto zápasu si musíme vzít ponaučení a zapomenout na to, co se se nám ve vzájemném duelu nepodařilo. V sobotu nás čeká velmi kvalitní soupeř. Své poslední utkání odehrál na palubovce Karviné, kde se mu také podařilo zvítězit o 2 branky a odvézt si oba body. Kopřivnice disponuje velmi kvalitní obranou, kterou tvrdí Filip Hardt a kvalitním a propracovaným systémem v přechodu do rychlého útoku. V postupném útoku se opírá o hru zkušených hráčů Fulneka, Petříka, Bukovského a Čadry. Čeká nás velice těžké utkání, přesto se ale jedeme porvat o body, které by nás v případě úspěchu posunuly v tabulce o patro výše. Podmínkou úspěchu bude koncentrovaná a tvrdá obrana a samozřejmě maximální koncentrace v koncovce."

Přijďte nás podpořit na domácí zápas Lovosicemi, který odehrajeme již tuto sobotu od 17:00! Všichni víme, o co bojujeme! V sobotu musíme vyvolat požár v hledišti! Budeme potřebovat každého z vás! Přijďte nás podpořit v co nejhojnějším počtu! Děkujeme! Jsme jeden tým!