Kopřivničtí házenkáři přetlačili v regionálním derby Frýdek-Místek

18.09.2018

Kopřivničtí házenkáři zvládli dramatickou partii na palubovce rivala z Frýdku-Místku a do tabulky Strabag Rail extraligy si připsala první výhru.

Pepino SKP Frýdek-Místek - KH Kopřivnice 30:32 (13:15)

Regionální derby mezi Frýdkem-Místkem a Kopřivnicí přineslo dramatické utkání od začátku až do konce. Úvod střetnutí patřil hostujícímu celku, který se velice rychle ujal vedení. Frýdecko-Místečtí se nemohli dlouho střelecky prosadit, první branku vstřelili až v 7. minutě Tomášem Klabanem. I když si Kopřivnice vytvořila čtyřbrankové vedení, do šaten odcházela obě družstva za stavu 15:13 pro Kopřivnici, když její 15. gól vstřelil Patrik Fulnek v poslední vteřině z volného hodu. Po změně stran dokázali domácí třemi góly v řadě otočit průběh střetnutí ve svůj prospěch. Od této chvíle stále vedli. Ještě ve 26. minutě svítilo na ukazateli skóre 27:23 ve prospěch domácího celku. Závěr zápasu, v němž domácí Tomáš Klaban uviděl červenou kartu, však lépe zvládl celek Kopřivnice a utkání nakonec otočil na konečných 32:30 ve svůj prospěch. Kopřivnice si tak připsala první dva body. Frýdek-Místek po prohře v Novém Veselí vyšel i tentokrát bodově naprázdno.

Nejlepší střelci: Musálek 7, Kocich 6, Petrovský 6/1 - Čadra 8/1, Hanus 7, Gřes 6. Rozhodčí: Tomáš Kozler, Martin Zych. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/1. Vyloučení: 5 (ČK Klaban):5. Diváci: 456.

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: "Bylo to hektické derby se vším všudy. Možná dnes rozhodl fakt, že jsme v závěru utkání udělali více technických chyb. Trochu mě zlobí, že nás zlobil Čadra, o kterém jsme věděli, co a jak bude hrát. Přesto nám nastřílel osm branek. Společně s Janem Hanusem na křídle toto střetnutí podle mě rozhodli. Bohužel i dneska jsme měli pasáže, kdy jsme zkoušeli něco jiného, než to, co jsme zvyklí hrát. Proto se pak dostáváme do problémů. Stalo se nám to před týdnem v Novém Veselí i tentokrát, kdy nám utekl začátek a těžko se pak taková ztráta dotahuje."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Bylo to velice vyrovnané derby. Takové, jaké jsme očekávali. Frýdek nás ničím nepřekvapil, stejně jako my jsme nijak nepřekvapili soupeře. Dneska vyhrál šťastnější tým, protože netroufám si tvrdit, jestli jsme byli lepší. Derby se rozhodlo v hektické koncovce. Za vítězství jsme moc rádi, protože nám dodalo psychickou podporu po předešlém kole, které se nám nepovedlo proti Plzni. Máme teď těžké soupeře. Zubří, pak jedeme do Brna, takže potřebujeme bodovat. Proto jsme ohromně rádi za dnešní vítězství."