Kopřivničtí házenkáři přes Island nepostoupili, nemají se však za co stydět!

21.09.2021

Kopřivničtí házenkáři měli o víkendu náročný program. Čekalo je totiž první kolo evropského poháru EHF, ve kterém narazili na favorizovaný islandský tým UMF Selfoss.


Do házenkářské Evropy se Kopřivnice vrátila po dlouhých šestadvaceti letech. I přesto, že se kopřivničtí házenkáři do druhého kola Evropského poháru EHF nepodívají, nemají se rozhodně za co stydět! Především ve druhém duelu dokázala Kopřivnice předloňského mistra Islandu značně potrápit a být víc než vyrovnaným soupeřem. V nedělní odvetě před bouřlivou diváckou kulisou dokázala parta trenéra Lubomíra Veřmířovského  uhrát remízu, ta ale s ohledem na úvodní šestibrankové manko bohužel nestačila.

Podle Lubomíra Veřmiřovského stál za úvodní prohrou pomalý rozjezd a nedostatek zkušeností. "Mohlo to být lepší. Zřejmě jsme zaplatili daň za to, že kluci hráli evropský pohár poprvé. V tom prvním zápase jsem je nepoznával. Byli jsme padesát minut ustrašení, nebyli jsme schopni ubránit jednoduché akce dva na dva," mrzelo trenéra Kopřivnice.

Svou roli asi hrála i nervozita. Kopřivnice rychle prohrávala 0:4. "Nebránili jsme. Museli jsme přitvrdit. Neříkám, že to postupem času bylo lepší, ale začali jsme hru přerušovat, nenechávali jsme je už střílet jednoduché góly," doplnil trenéra Zdeněk Čadra.

Druhý zápas už nabídl o poznání jinou podívanou. Skóre se tahalo, Kopřivnice dokonce opakovaně vedla, náskok Selfossu z prvního utkání byl ale pohodlný.

Soupeř byl zkušenější, údernější. "Mají kvalitní základní sestavu, ale podstatné je, že hrají evropské poháry třetí sezonu, takže jsou zkušenější," podotkl Marek Bukovský. "Fyzicky na tom nejsou lépe než my, ale jsou sehranější, vyšší, mají střelce z dálky, což nám trochu chybí. My se na každý gól hodně nadřeme," doplnil Zdeněk Čadra.

KH ISMM Kopřivnice - Selfoss 25:31 (12:19), 28:28 (14:14), postupuje Selfoss