Kopřivničtí házenkáři přejeli Litovel a neprohráli svůj osmý zápas v řadě!

03.03.2019

Kopřivničtí házenkáři již osm zápasů v řadě neprohráli. V rámci 20. kola házenkářské Strabag Rail Extraligy potrvdili skvělou formu na půdě Litovle, kde oslavili vysoké vítězství 33:24!

Tatran Litovel - KH ISMM Kopřivnice 24:33 (11:14)


Kopřivničtí házenkáři přijeli do Litovle s cílem urvat oba body s výhledem na třetí místo po základní části a vtrhli do utkání vedením 4:1. Jenže pak domácí brankář Fabián zavřel branku, do patnácté minuty chytil tři sedmičky a Litovel úspěšnými akcemi z křídel i spojek vyrovnala. Ve dvacáté minutě byl stav 9:9. Jenže závěr poločasu patřil opět Kopřivnici. Výborný Žingor v brance kryl řadu střel a Kopřivnice tak v poločase vedla 14:11. V druhém poločase se Kopřivnici dařilo postupně navyšovat rozdíl skóre a sérií 4 branek v řadě si v 50. minutě vybudovala slušný šestibrankový náskok 22:16. Obraz hry byl celý druhý poločas takový, že domácí Litovel se těžko nadřela na každý gól a Kopřivnice vesměs skórovala snadno z brejků a nebo do prázdné brány, když domácí zkoušeli hrát bez brankáře přesilovky. Kopřivnice si tak po vyrovnaném prvním poločase nakonec celkem pohodově odvezla oba body.


Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: "Gratuluji Kopřivnici k vítězství. Tak trošku mi to dělá dobře, co jsem dnes viděl z pohledu trenéra, protože jsem měl možnost s těmi kluky dříve pracovat. Ukázala se dnes kvalita Kopřivnice. Také jsme darovali soupeři ve druhém poločase ten náskok 4-5 branek. Myslím si, že tomu utkání by slušel výsledek o 3-4 branky, ale bohužel náš kádr není natolik vyspělý, aby dokázal fungovat 60 minut jako dobře namazaný stroj a stejně jako v Novém Veselí, proti Hranicím či Brnu, stejně jako ostatními soupeři, se kterými jsme prohráli o pár branek, se ukázalo, že pokud bychom chtěli pomýšlet na lepší výsledky, tak nás čeká ještě kus práce v tréninku a také doplnění kádru na klíčových pozicích, ať už je to křídlo nebo post spojek.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Jsme šťastní, věděli jsme, že to bude těžké utkání a já jsem na to upozorňoval. Čekal jsem, že to bude tak těžké, jak to bylo a nakonec jsme odskočili jen v koncovce a ten výsledek úplně neodpovídá tomu, co se dělo 60 minut na hřišti. My jsme spokojení, protože tyto 2 body jsme potřebovali a teď se připravíme na finále před play-off, kdy máme doma Veselí a pokud ho porazíme, tak jdeme ze 3. místa. Za mě spokojenost."

Nejlepší střelci: Šmíd 6, Pohlmann 6, Geist 5- Čadra 7, Holbein 7, Fulnek 7 Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/1. Vyloučení: 6 - 5 (ČK Havlíček - Střelec). Diváci: 304.