Kopřivničtí házenkáři porazili v jedné z klíčových bitev o play-off Lovosice!

10.02.2019

Kopřivničtí házenkáři po skvělém týmovém výkonu porazili ve veledůležitém utkání lovosické Lovce v poměru 30:23 a do tabulky házenkářské Strabag Rail extraligy si připisují další dva cenné body!  

V duelu 17. kola házenkářské Strabag Rail extraligy odehráli kopřivničtí házenkáři s Lovosicemi před výtečnou kulisou domácích fanoušků velice bojovný a vyrovnaný první poločas. Dramatický souboj, v němž si Kopřivnice dokázala najít v první patnáctiminutovce cestu ke dvoubrankovému náskoku, zvládli hosté o pár minut později srovnat na 7:7. Oba celky se následně dokázaly vystřídat v nejtěsnějším vedení. V závěru první půle však byli nakonec úspěšnější domácí, kteří odcházeli o poločase do kabin s nejtěsnějším náskokem jediné branky (15:14). Ve druhé půli Kopřivnice díky vynikajícímu týmovému výkonu, který byl podpořený výbornými zákroky domácího brankáře Marka Žingora, odskočila s nástupem 41. minuty na rozdíl pěti branek 22:17. Kopřivničtí házenkáři pokračovali v nastaveném výkonu a dokázali si náskok pohlídat. Utkání nakonec skončilo zaslouženým vítězstvím domácích v poměru 30:23.

Nejvíce branek: Střelec 6/1, Gřes 5, Čadra 5 - Motl 8, Klimt 7/3, Malý 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 610.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Viděl jsem to jako těžký zápas, který bude vyrovnaný, což se nakonec potvrdilo. Do 35. minuty se hrálo nahoru dolů a utkání bylo dramatické. Následně se nám ale podařilo odskočit do čtyř až pětibrankového rozdílu a to rozhodlo. Dokázali jsme si náskok udržet a já jsem opravdu velice spokojený. Jsem rád, že mančaft v dnešním utkání bojoval od první do poslední minuty. Takhle by to mělo vypadat. Kluci dneska odvedli bojovný výkon a musím je pochválit."

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: "V první řadě bych chtěl poblahopřát Lubovi a celému týmu k zaslouženému vítězství. Kopřivnice hrála po celých šedesát minut konstantně a bez větších chyb. Nám se stal osudným okamžik, kdy jsme za stavu 18:17 udělali tři nebo čtyři technické chyby a pustili jsme domácí do vedení o pět branek. Kopřivnice si pak už dokázala zápas pohlídat. Nám už šla pak dolů psychika a skončilo to zaslouženým vítězstvím domácích."