Kopřivničtí házenkáři porazili v derby Zubří!

23.09.2018

Obrovská vlna euforie a pak mohutný gejzír radosti! Naši borci porazili v atraktivním derby Valachy ze Zubří 31:25 a připisují si další body do tabulky! Děkujeme všem fanouškům za podporu!  

KH Kopřivnice - HC ROBE Zubří 31:25 (18:11)


V minulosti byli extraligoví házenkáři Zubří  zvyklí svého rivala z Kopřivnice porážet, o víkendovém 3. kole ale tvrdě narazili a podruhé za sebou vyšli bodově na prázdno. Lepší vstup do utkání měli před bouřlivou diváckou kulisou kopřivničtí házenkáři, kteří si již v šestnácté minutě prvního poločasu dokázali vybudovat šestibrankové vedení, které narostlo až na poločasový rozdíl sedmi branek 18:11. Kopřivnice se v prvním poločase mohla opřít o skvěle fungující obranu podpořenou výbornými zákroky Žingora a také o výbornou práci v útoku. Náskok vybudovaný v prvním poločase si dokázala Kopřivnice pohlídat i ve druhém dějství a nakonec tak dokráčela k zasloužené výhře 31:25.

Pozápasové ohlasy:

Dušan Poloz, trenér HC Robe Zubří: "V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. Možná se budu opakovat, ale chtěl bych říct, že opravdu budujeme nový tým a jde to poznat. V poločase jsme ztráceli na soupeře 7 branek, což už se těžko otáčí. Ve druhém poločase jsme sice měli nějaké světlé momenty, trochu se nám zlepšila obrana, získali jsme nějaké míče, ale na vítězství to dneska v žádném případě nebylo. Pokud naše systémy nezlepšíme a nezkvalitníme, tak to bude bohužel takhle pokračovat. Určitě se budeme snažit, ale nejsme schopní říct v jakém časovém horizontu to bude."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: " My jsme samozřejmě velice šťastní, že jsme doma dokázali porazit Zubří. Myslím si, že pro diváky to bylo dnes velice pěkné utkání, protože přijeli fanoušci ze Zubří a v hojné návštěvě přišli naši fanoušci. Odehráli jsme velice dobrý první poločas, kdy jsme si vytvořili náskok, který jsme už v průběhu druhého poločasu udržovali. Jsme opravdu rádi za dva body, protože porazit Zubří se nestává každý den."

Nejlepší střelci: Holbein Jan 8, Gřes Jan 5, Bukovský Marek 4/2, Hrstka Martin 7/5, Polášek Jiří 4, Přikryl Pavel 3. Sedmimetrové hody: 7/5 - 7/5. Vyloučení: 9:5. Diváci: 500