Kopřivničtí házenkáři porazili v derby Hranice!

04.11.2018

Kopřivničtí házenkáři porazili v derby rozjeté Hranice 28:23 a připravili tak svému sobotnímu soupeři první domácí porážku sezóny!

Domácí byli lepší pouze v začátku zápasu, kdy si vytvořili lehký náskok. Poté ovšem přebrali otěže zápasu hosté. Do poločasu otočili stav utkání na 15:12. Hranickým paradoxně nepomohla ani řada početních výhod. O branky hostů se v této části hry staral především Zdeněk Čadra. V druhém poločase Kopřivnice ve svém tlaku nepolevovala. Naopak ještě zkvalitnila hru v obraně, přes kterou se Hranice prosazovali jen velmi těžko. V útoku se velmi dobře prosazoval hostující Marek Bukovský. Kopřivnice v tomto utkání předvedla velmi koncentrovaný výkon, jejich nasazení a obrovská chuť po vítězství byla vidět po celou dobu zápasu. Zcela zaslouženě si tedy házenkáři Kopřivnice připisují oba body po výhře 23:28.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: "V prvé řadě gratulace Kopřivnici k zaslouženému vítězství. Předvedla výkon plné chuti porvat se o vítězství, kdežto my jsme byli uspokojeni vítězstvím v Novém Veselí a okamžitě byl znát rozdíl v nasazení obou manšaftů. Díky agresivní obraně Kopřivnice jsme se nedokázali prosadit v útoku a na druhé straně nám chyběla agresivita v obraně. Avšak rozhodujícím faktorem bylo rozdílné nasazení obou družstev."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Dneska kluci vyhráli zaslouženě, protože chtěli po celých šedesát minut vyhrát mnohem více jako soupeř. Pro nás to jsou důležité body, ale to nejdůležitější je, že si kluci ověřili, že pokud budou bojovat, pak mohou porazit každého. Cítím hrdost za dnešní výkon."   

Nejlepší střelci: Menšík 4, Magrla 4, Mičkal 4 : Bukovský 8, Čadra 6, Střelec 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 - 0/0. Vyloučení: 4:7. Diváci: 274