Kopřivničtí házenkáři podruhé v sezoně srazili Jičín!

21.12.2019

Extraligoví házenkáři KH ISMM Kopřivnice porazili před výtečnou kulisou domácích fanoušků i podruhé v sezoně Jičín a se ziskem 17 bodů přezimují na na šestém místě tabulky, kde odskočili Jičínu na fantastický rozdíl šesti bodů!

Se 17 body si zároveň svěřenci trenéra Lubomíra Veřmiřovského zajistili téměř jistou účast v bojích divácky atraktivního play-off. Naopak Jičín s 11 body přezimuje v tabulce bojů o záchranu. 

Do zápasu vstoupili lépe házenkáři KH ISMM Kopřivnice, kteří ukázali svou sílu, když ve čtvrté minutě na tabuli svítilo skóre 5:1 v jejich prospěch. Domácí hráči nepustili Jičín ani jednou v prvním poločase do vedení a do šaten se tak odcházelo za stavu 17:15. Ve druhém poločase do toho hosté šlápli a ve 40. minutě se jim podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu. O pořádné drama tak bylo v hale ZŠ Emila Zátopka postaráno. Kopřivničtí házenkáři však šlápli na plyn a po vynikajícím týmovém výkonu si postupně vzali náskok zpět a vybudoval si až čtyřbrankový odstup. Domácí si dokázali udržet vedení až do samotného závěru a nakonec oslavili zasloužené vítězství 32:30.

Nejvíce branek: Benítez 6, Fulnek 6, Hanus a Střelec po 4 - Krahulec 9, Hlava 5, Kovařík a Milko po 4. Dvouminutové tresty 6:7. Branky ze 7 hodů 6:3. Diváci 450. Rozhodčí­: Horáček, Novotný.

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: "Jsem rád za to, jakým zápasem jsme se na konci roku prezentovali. Do Kopřivnice jsme jeli s okleštěnou sestavou, navíc se nám v průběhu rozcvičky zranil šéf obrany. Myslím si, že tohle byl pro kluky na začátek utkání šok, kdy jsme nezvládli nějaké situace a soupeř nám odskočil. Nás pak stálo spoustu sil se do zápasu vracet. Jsem ale strašně rád, že se kluci ze stavu 6:1 dokázali zpátky dostat do hry. Naší hloupostí jsme koncovku prvního poločasu nezvládli remízově a z posledních sil, které jsme měli, jsme dokázali druhý poločas převrátit na naši stranu. V ten moment nám ale asi chyběl větší klid v postupném útoku. Kopřivnice na nás tlačila hlavně přes Fulneka, který nás dnes hodně zlobil. Věřím tomu, že kdyby byla lavička plná a my jsme měli více sil, tak jsme dnes v Kopřivnici na sto procent vyhráli. Jsem strašně rád za dnešní výkon a pokud něco přidáme, tak nemám obavy, že na jaře budeme v play-off."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Pro nás to bylo důležité utkání, myslím si, že kluci to brali jako satisfakci za loňské play-off. My jsme se teď začali soustředit daleko více na obranu a bude to náš cíl na jarní část sezóny, kdy jsme si řekli, že doma musíme dostávat nejvýše 25 branek. Dnes se to úplně nepovedlo, nicméně musím pochválit obranu, která opravdu makala. V momentě, kdy jsme prohrávali o dvě branky, tak kluci zapnuli a vybojovali si a vydřeli si zápas v obraně. My jsme dnes věděli, že jsou ve hře velmi důležité body. V tabulce máme nyní 17 bodů, Jičín naopak 11. Pro Jičín teď bude velice těžké tuto ztrátu do play-off vůbec stáhnout. Podle mých propočtů bude na play-off letos stačit šestnáct nebo sedmnáct bodů, takže teoreticky máme zajištěné play-off ještě před Vánoci, což je fantastické, protože letošní cíl byl urvat play-off. Za mě spokojenost. Teď můžeme jít s klidnou hlavou makat a připravit se na jarní část sezóny."