Kopřivničtí házenkáři podlehli Zubří

31.01.2021

První zápas kalendářního roku 2021 házenkářům KH ISMM Kopřivnice nevyšel. Svěřenci trenéra Lubomíra Veřmiřovského padli na palubovce Zubří 30:24.  

Domácí Zubří položilo základ výhry už v prvním poločase, během kterého si vybudovalo čtyřbrankový náskok. "Zápas nám vůbec nevyšel," krčil po utkání rameny kouč hostující Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský. "Dva měsíce jsme měli pauzu a kvůli covidu jsme nemohli odehrát žádné přípravné utkání. Navíc jsme měli reprezentanta, takže jsme oproti ostatním týmům nehráli. Bylo to znát, domácí byli mnohem rozehranější," doplnil lodivod poraženého celku.

Ve druhé půli se sice hosté v jednu chvíli dotáhli až na rozdíl jediné branky, to bylo ovšem z jejich strany všechno. Domácí si zbytek zápasu pohlídali a brali důležité dva body, díky kterým svého soupeře v tabulce přeskočili.

"Největším problémem byl rozdíl v technických chybách, měli jsme také problém se střílením branek, na osmnáct neproměněných vyložených šancí v extralize nejde vyhrát. Porážka je zasloužená, v naší hře nebyly věci, na které jsme zvyklí," mrzelo Veřmiřovského, jehož družinu teď čeká rozjetá Dukla a poté Maloměřice. "Dukla je v totální formě, rozbila Plzeň, my se ale musíme připravit. Minimálně musíme v sobotu vyhrát v Maloměřicích. Máme nejméně zápasů ze všech, pokud se dáme dohromady, můžeme ještě jít tabulkou nahoru," uzavřel kopřivnický stratég Lubomír Veřmiřovský.

Zubří - Kopřivnice 30:24 (13:9)
Nejvíce branek: Mazurek 8, Hlinka 7, Havran 4 - Petřík 7/6, Donoso 4, Střelec 2. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/6. Vyloučení: 6:5.
Kopřivnice: Chalupa, Admella Izard, Žingor - Střelec, Cepeda, Doležel, Jan Gřes, Jonák, Brito Benítez, Donoso Andalaft, Hardt, Hanus, Polcar, Fulnek, Bukovský, Petřík. Trenér: Lubomír Veřmiřovský.