Kopřivničtí házenkáři podlehli v regionálním derby Karviné

10.10.2017

Kopřivničtí házenkáři cestovali po třídílné domácí misi, ze které vytěžili čtyřbodový přísun, na horkou palubovku karvinského Baníku, kde po tvrdém a vypjatém boji nakonec podlehli domácímu družstvu sedmibrankovým rozdílem.

HCB Karviná - KH Kopřivnice 36:29 (17:15)

Extraligové krajské derby házenkářů mezi celky Karviné a Kopřivnice mělo po delší době zase šťávu. Kopřivničtí házenkáři nehráli v Karviné vůbec špatně. Jenže domácí byli lepší. Celý zápas odehráli koncentrovaně, za tvrdou a důraznou obranou úřadoval gólman Marjanović, vepředu se o příděly branek v kopřivnické síti starali zkušení lídři Brůna s Monczkou, a také mladý křídelník Nedoma. Vyrovnaný byl v Karviné zápas prvních patnáct minut, pak si domácí pozvolna budovali až čtyřbrankový náskok a o poločase to bylo už 17:15. Zápas byl plný emocí a hodně se vylučovalo na obou stranách. Už ve 38. minutě dohrál po třech vyloučeních domácí kanonýr Zbránek, červenou viděl i kopřivnický Hardt. I tak si domácí udržovali od soupeře asi pětibrankový odstup a přestože ve 43. minutě korigoval Mynář na 22:25, vzali si vzápětí hráči Karviné zpět pětibrankové vedení a zápas dovedli v poklidu k vítěznému konci.

Lubomír Veřmiřovský, trenér Kopřivnice: "Chtěli jsme být pořád v kontaktu nebo těsně vést. To se nám úplně nepovedlo. Nicméně chci Karviné pogratulovat. Letos hraje fakt dobře, mají tvrdou 6 - 0 obranu za ní dobrý golman, rychlý přechod. Myslím, že je to tým na medaili. My jdeme svou cestou, jsme na začátku čtyřletého cyklu a i když je vidět v naší hře určitý posun, jsme pořád na začátku a chceme jít stále nahoru, nabalovat další věci. Takže porážka nic moc neznamená, teď máme před sebou Duklu a už se musíme soustředit na ni."

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: "My jsme dnes museli vyhrát. Po té blamáži posledně s Veselím jsme si nemohli dovolit prohrát. Na Kopřivnici jsme se dobře připravili. Ona přijela jako lídr a je vidět, že má sebevědomí. Určitě jdou nahoru a věděli jsme že to bude těžké, tvrdé utkání. A to se potvrdilo, bylo plno dvojek i nějaké červené padly. Prostě derby. My jsme šťastni za dva body, které jsme nutně potřebovali. Letos budou ale všechny zápasy těžké, týmy posílily a situace bude krystalizovat až postupně. Přijdou nějaká zranění, může rozhodovat šíře kádru. Takže liga letos slibuje opravdu dramatický vývoj."

Nejvíce branek: Nedoma 9, Zbránek 6, Brůna 5/1 - Střelec 7, Hanus 5, Mynář 5/4. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/4. Vyloučení: 10 (ČK Zbránek) - 8 (ČK Hardt). Diváci: 963.