Kopřivničtí házenkáři podlehli v odvetě Jičínu a zahrají si o sedmé místo

03.05.2018

Jičín dokázal Kopřivnici porazit i v odvetě a zahraje si o páté místo extraligy. Na palubovce Kopřivnice vyhrál 29:28. Kopřivnici nyní čeká ještě závěrečné dvojutkání s Frýdkem-Místkem o 7. místo, které se znovu hraje pohárovým způsobem, a které odstartuje o víkendu 12. až 13. května.

Lépe si od začátku zápasu vedli v odvetě kopřivničtí házenkáři. Naše družstvo vedlo prakticky po celý první poločas, na jeho konci drželo vedení 14:10. Hned v úvodu druhé půle se ale Jičínští dotáhli na rozdíl gólu a ve 48. minutě šli poprvé do jednobrankového vedení. To ještě dokázali domácí dotáhnout a znovu se chopit náskoku, v 55. minutě ale překlopili házenkáři Jičína vedení definitivně na svou stranu zásluhou Miľka, Matuly a Rychny a domácí už dokázali jen korigovat na konečný jednobrankový rozdíl. Střelecky se tradičně dařilo Ondřeji Šulcovi, který dal šest branek. Stejnou porci gólů zaznamenal Lukáš Rychna.

Pozápasové ohlasy

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: "Jsem samozřejmě velmi spokojený. Dokázali jsme totiž dvojutkání s Kopřivnicí dovézt do postupového konce. Víme, že se tady nehraje lehce. Navíc Veřma tady vytvořil skvělý mančaft mladých kluků, který funguje a o to více nás těší, že jsme snad po deseti měsících vyhráli i venku."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Gratuluji Jičínu k zaslouženému postupu. Já jsem zklamaný z přístupu hráčů a to jak v Jičíně, tak i při domácí odvetě. Myslím si, že to bylo jenom o správném nastavení hráčů, o bojovnosti a chuti porvat se o výsledek. Můžeme se bavit o tom, jestli je hrát o páté až osmé místo atraktivní, ale pokud vycházím z toho, že hraju házenou, protože mě baví, tak potom nerozumím tomu, proč se na palubovku nejdu pořádně porvat o výsledek. Asi si nechám udělat dres a poprosím asistenta Jirku Gřese, ať si ho udělá taky. A možná ještě Dana Prepsla, protože si myslím, že nás tři to bavit bude a budeme bojovat."

KH KOPŘIVNICE - HBC RONAL JIČÍN 28:29 (14:10)

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci:300.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa - Střelec 2, Rachač 2, Zima, Jan Gřes 5, Petřík, Holbein 4, Unger 1, Jonák, Švébiš, Mráz, Hanus 4, Mynář 2, Bukovský 8/4. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.

Nejvíce branek Jičína: Rychna 6, Šulc 6/1, Horut 5.