Kopřivničtí házenkáři podlehli v dramatickém utkání Lovosicím

14.10.2018

V rámci šestého kola házenkářské Strabag Rail extraligy zajížděli kopřivničtí házenkáři na horkou půdu Lovosic. K vidění bylo dramatické střetnutí, ve kterém se z vítězství nakonec radoval domácí tým. 

HK FCC Město Lovosice - KH Kopřivnice 31:29 (13:13)

Kopřivnice přijela do Lovosic posílena po zisku bodu s mistrovskou Karvinou, domácí zase potřebovali bodovat po druhém neúspěšném boji na venkovní palubovce. První půle se lépe vyvíjela pro Lovce, kteří dokázali získat až pětigólové vedení (9:4 ve 13. minutě). Kopřivnice nesložila zbraně a čtyři její branky v řadě dokázaly hostující celek dostat zpět do hry. První poločas nakonec skončil smírně 13:13. Vstup do druhé půle se vydařil moravskému celku, který během sedmi minut druhé půle otočil skóre ve svůj prospěch (15:17 ve 37. minutě). Domácí rychle kontrovali a to především zásluhou desetibrankového střelce Klimta. Vedení si Lovci vzali zpět ve 46. minutě a ze svých rukou jej již nepustili. Znovu si vybudovali vedení o čtyři góly, aby nakonec Kopřivnici porazili 31:29.

Nejvíce branek: Klimt 10/1, Malý 7, Jonáš 4. - Brůna 6, Střelec 6, Hanus 5. Sedmietrové hody: 1/1 - 5/3. Vyloučení: 5 - 8 (ČK Čadra). Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Diváci: 421.

Jan Landa, asistent trenéra HK FCC Město Lovosice: "Pokračovala vlastně série z play-off minulého roku. Ten zápas byl identický, věděli jsme, že zápas budou rozhodovat maličkosti a jak řekl Luboš, posledních deset minut jsme udělali méně chyb a to rozhodlo. Jinak to bylo naprosto vyrovnané střetnutí."

Václav Klimt, spojka HK FCC Město Lovosice: "Určitě jsme věděli, že nás nečeká jednoduché utkání. Potvrdil to první poločas. V přestávce jsme si řekli, že musíme zlepšit úplně všechno a jsem rád, že cenné body zůstaly doma."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Gratuluji domácímu týmu k vítězství. V prvním poločase jsme hráli tak jak jsme si řekli, v tom druhém jsme udělali hodně technických chyb. Věděli jsme, že to je voda na mlýn domácích. V té fázi, tj. prostředek druhého poločasu, jsme si prohráli celý zápas. Je to strašná škoda, protože jsme cítili všichni, že dnes to šlo uhrát a to nás mrzí."

Marek Bukovský, spojka KH Kopřivnice: "Jak řekl trenér. V prvním poločasu se nám dařilo plnit taktiku. Do druhé půle jsme vlétli, otočili zápas a mohli jsme jít na vedení o tři branky. Pak jsme ale začali dělat individuální chyby, které nás srážely a Lovosice naopak postavily na nohy."