Kopřivničtí házenkáři podlehli v derby Frýdku-Místku

19.03.2018

Házenkáři Frýdku-Místku se v Kopřivnici v regionálním derby ujali vedení hned v samém úvodu zápasu, pět minut přestávkou vedli už o pět branek. 

Hned v úvodu druhého poločasu se ale domácím podařilo vyrovnat na 18:18 a ve 42. minutě dokonce vedli o gól 23:22. Bylo to však zároveň naposledy, kdy měli ve skóre navrch kopřivničtí házenkáři. Deset minut před koncem ještě Veřmiřovského soubor smazal ztrátu dvou branek a vyrovnal na 26:26, ale závěrečné minuty zvládl lépe Frýdek-Místek, který šel v závěru do třígólového trháku, který již nepustil.

Extraligoví házenkáři Kopřivnice tak po domácí porážce s frýdecko-místeckými Orly budou muset o elitní osmičku nadále bojovat. Pokud kopřivničtí házenkáři neprohrají v příštím kole, které odehrají na palubovce Hranic, účast ve vyřazovací části je nemine!

Pozápasové ohlasy:

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Bylo to už utkání jako v play-off, ale nebyli jsme se schopni vyrovnat agresivitě a nasazení Frýdku. My jsme měli jedinou šanci uspět proti kilům a zkušenostem ve frýdecké obraně tím, že budeme chtít více, ale kromě jediné pasáže v utkání, na tom byl lépe soupeř. Kromě bojovnosti Frýdku přispěl k výhře i brankář Pyško."

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: "S první dvacetiminutovkou jsem byl maximálně spokojený. Úsek hry mezi koncem první půle a začátkem druhé půle jsme nezvládli. Pak jsme se ale dostali zpátky do hry a závěr jsme zvládli lépe. Připravovali jsme se na vysunutou agresivní obranu Kopřivnice, ale nebylo to ono. Ale odvážíme si dva body, takže pozitiva převažujou."

KH KOPŘIVNICE - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK 29:32 (14:17) 

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmičky: 3/2 - 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 790. 

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa - Střelec 3, Rachač 1, Jan Gřes 1, Petřík 3/2, Holbein 3, Unger, Fulnek 2, Švébiš, Očkovič, Krpelík, Hanus 10, Mynář 4, Bukovský 2. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml. 

Nejvíce branek Fr.-Místku: Petrovský 7/2, Geist 7, Gřešek a Strack 5. 

Zbylé výsledky 20. kola: Hranice - Brno 24:24, Lovosice - Jičín 21:20, Nové Veselí - Dukla Praha 18:27, Karviná - Zubří 23:28, Plzeň - Strakonice 31:21.