Kopřivničtí házenkáři podlehli na domácí půdě Jičínu

31.10.2018

Kopřivničtí házenkáři zápas sedmého kola proti Jičínu bohužel nezvládli a připsali si osmibrankovou porážku 23:31. Naši kluci budou v příštím kole zajíždět na palubovku Hranic, kde se budou snažit napravit středeční výkon a ze všech sil se porvat o body!

KH Kopřivnice - HCB Ronal Jičín 23:31 (10:17)

Ve středu večer přivítala Kopřivnice na domácí palubovce házenkáře jičínského Ronalu. Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří se rychle ujali dvoubrankového vedení. Domácím se sice po dvou přesných trefách z rukou Fulneka podařilo ve čtvrté minutě srovnat (2:2), ale to bylo také naposledy, kdy na světelné tabuli panovalo vyrovnané skóre. Hosté si totiž v následujících minutách vzali své vedení rychle zpět a do dvacáté minuty si dokázali vypracovat až sedmibrankový náskok. Kopřivnici se posléze podařilo stáhnout vysoké manko na rozdíl čtyř branek, ale závěrečných pět minut prvního poločasu bylo opět v režii hostů, kteří nakonec odcházeli do šaten za stavu 10:17. Ve druhém poločase hosté v nastaveném výkonu nepolevili a dokráčeli tak k zaslouženému osmibrankovému vítězství.


Pozápasové ohlasy:


Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. Jičín si body určitě zasloužil, protože byl nastavený šedesát minut bojovat. My jsme se celý týden na dnešní zápas připravovali, ale kluci neplnili věci, které jsme si řekli. Byli na ně připravení, což sami uznali, ale nesplnili je. Dnes prostě nebojovali, což je nejhorší věc, která se doma může stát. Snažili se možná deset minut ve druhém poločase, kdy to chtěli zvednout, ale to je na extraligu strašně málo. To mě mrzí ze všeho nejvíc, protože nás doběhla maximální bojovnost a chuť se porvat o dva body. Já samozřejmě chápu, že ve sportu jsou i špatné zápasy a kolikrát nefunguje vůbec nic, ale i tak by měli hráči ze všech sil bojovat. Po zápase pak můžou odejít se zdviženou hlavou a pogratulovat soupeři, že byl v utkání lepší. Z mé strany dnes rozhodně velká nespokojenost."

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: "Dnešní utkání se mi samozřejmě hodnotí velice kladně, protože jsme v Kopřivnici podali výborný výkon. Klobouk dolů před našimi kluky, protože dnes do puntíku splnili vše, co jsme si před zápasem řekli. Byly tam i určité věci navíc, což nás strašně těší. Z mé strany panuje velká spokojenost, protože v Kopřivnici není lehké vyhrát. O to víc si cením našeho výkonu, který jsme dokázali držet šedesát minut. Měli jsme za sebou několik utkání, kdy jsme odehráli skvělé první poločasy, ale bohužel jsme nedokázali udělat ten poslední krok. Už před zápasem jsem měl příjemný pocit, protože kluci skvěle pracovali na trénincích, takže ještě jednou klobouk dolů."

Nejvíce branek: Čadra 8, Unger 5, Fulnek 4 - Šulc 7/3, Kovařík 6, Krahulec 5, Kostelecký 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/3. Vyloučení: 2 (přímá ČK Brůna):5. Diváci: 420.